Stowarzyszenie na rzecz Rehabilitacji Ekologii i Ratowania Zwierząt Rzeźnych BENEK

Stowarzyszenie na rzecz Rehabilitacji Ekologii i Ratowania Zwierząt Rzeźnych BENEK
4 Stałych Pomagaczy
Tomasz Malinowski
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo

Reprezentant Michał Bednarek

E-mail stowarzyszenie.benek@op.pl

Telefon 506349596

Lokalizacja Szewce, wielkopolskie

Niedaleko miasta Poznania znajduje się Stajnia , która jest miejscem spotkań ludzi kochających zwierzęta. Powstała z inicjatywy Michała  , który zainteresował się losem zwierząt niechcianych i niepotrzebnych, tych, których już nikt nie chce, a które zasługują na szacunek i odrobinę miłości jak nasi domowi pupile. Miejsce to,to Stajnia Benek, które z dniem 8 maja 2010 roku zyskało status Stowarzyszenia, aby ratować i obdarowywać miłością nie tylko domowych pupili, ale także zwierzęta egzotyczne. Miejsc takich jak to w Polsce jest niewiele, bo  wielu ludzi wciąż nie interesuje co się dzieje z ukochanym koniem w stajni, z koniem który nauczył podstaw, a jako zwierze spracowane zostało wysłane w drogę, z której się nie wraca. Wielu ludzi bawi widok wytresowanych zwierząt w cyrku, ale nikt nie zadaje sobie pytania, co się dzieje z nimi po skończonej karierze.
Stowarzyszenie Benek to jedno z tych niewielu miejsc gdzie zwierzęta dostają największy dar – drugie życie pełne miłości. To miejsce gdzie przede wszystkim liczą się zwierzęta, a nie zyski jakie można czerpać z ich użytkowania. To miejsce gdzie każdy może przyjść, porozmawiać i wysłuchać historii każdego ze zwierząt, bo tutaj żadne nie jest anonimowe, i nie jest numerem.
W chwili obecnej w Stowarzyszeniu Benek znajdują się 32 konie, a także liczne zwierzęta futerkowe takie jak lisy, szopy, koty i króliki. A także zwierzęta hodowlane takie jak krowy, kozy , osły , owce i lamy, a nawet wielbłąd i struś. Aby móc uratować kolejne konie i inne zwierzęta stajnia i budynki gospodarcze musza zostać rozbudowane, ponieważ nie dysponujemy odpowiednią liczbą boksów, a zwierzęta wciąż czekają na pomoc! Każde z oczekujących zwierząt ma iskierkę nadziei w oczach, która gaśnie z dnia na dzień, ale wszyscy razem możemy tą nadzieje znów rozpalić i podarować im nowy wspaniały dom, gdzie każdy będzie je kochał i szanował, gdzie spędzą spokojną starość i nikt i nic im nie zagrozi.
Zwierzęta cierpią w milczeniu, dlatego nasze Stowarzyszenie pełni rolę opiekuna i obrońcy praw zwierząt, które niejednokrotnie trafiają do nas zabiedzone, schorowane i okaleczone. Z czasem odzyskują chęci do życia i zaufanie do człowieka, który nie musi być powodem ich cierpienia. Wielu z naszych podopiecznych przekonało się, że starość nie musi boleć, że mogą być potrzebni i kochani, a  nie bici i zaniedbywani. Zwierzęta, które do nas trafiają dzięki opiece i wielkiemu sercu twórcy i wolontariuszy wracają do zdrowia, ale powrót ten wymaga także kosztownej opieki weterynaryjnej. Jednak czy można odmówić pomocy zwierzęciu, które tak usilnie walczy o swoje życie i pokazuje, że jest silne i chce żyć!? Musimy pamiętać, że śmierć nie jest czymś co zostanie zaakceptowane. Ale budzić powinno w nas grozę, że człowiek potrafi przywiązać, maksymalnie i bezgranicznie wykorzystać każde żywe stworzenie. Pozbawić je zdrowia i godności, a na koniec odebrać nadzieje. I nazwać to przyjaźnią, bo przecież każdy z naszych podopiecznych miał kiedyś „przyjaciela”, który  o nim zapomniał, albo pamiętać nie chciał.
Nasze Stowarzyszenie funkcjonuje dzięki ludziom dobrej woli, którym los zwierząt nie jest obojętny. Zwracamy się do Was kolejny raz z prośbą o zebranie środków na budowę nowej stajni, abyśmy mogli uratować i wyleczyć następne zwierzęta, którym odebrano nadzieje. My wszyscy razem możemy tę nadzieje znów w nich rozpalić, bo przecież to właśnie ona, nadzieja umiera jako ostatnia.
 
 
Stowarzyszenie Benek

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Agnieszka

jesteście cudowni!
50 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

czahary

100 zł

Anonimowy Pomagacz

15 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

4 Stałych Pomagaczy
Tomasz Malinowski
20 zł miesięcznie