Straciły dom, a teraz walczą o życie

Wsparły 52 osoby
1 811 zł (24,14%)
Brakuje jeszcze 5 689 zł

Rozpoczęcie: 23 Lutego 2022

Zakończenie: 31 Lipca 2022

Godzina: 23:59

Cztery szynszyle po śmierci opiekunki trafiły pod naszą opiekę. Okazało się, że utrata poprzedniego domu to był dopiero początek ogromnych problemów.

Zrozpaczony pan zgłosił się do nas po śmierci partnerki  - nikt nie chce zaopiekować się czterema szynszylami, które zostawiła, a on sam nie może pomóc, mieszka za granicą. Nie mogliśmy w takiej sytuacji odmówić pomocy.

Tym sposobem w szynszylowym domu znalazło się czterech samców - dwóch na pozór dobrze wyglądających, ale dwóch pozostałych w bardzo słabej kondycji. Sunny ma aż 14 lat i od jakiegoś czasu jest praktycznie ślepy - wykazuje znikomą reakcję na światło. Na kontroli okazało się, że ma problemy stomatologiczne - w tym wieku to nic niezwykłego, jednak jego uzębienie jest naprawdę w złym stanie. Jeden ząb jest zrotowany, a w zębach żuchwy są obecne przerosty wsteczne, które kaleczą mu policzki. Oprócz tego Sunny cierpi na przewlekłe zapalenie ucha, trwa to już od 2 lat i żeby móc dalej żyć szynszylek musi przejść poważną operację.

Sunny mieszka z kolegą - Springiem. Spring jest dużo młodszy, ale jego zęby są w jeszcze gorszym stanie. Szynszylek urodził się z wadą genetyczną która z czasem postępuje... jego pochodzenia możemy się tylko domyślać, ale nie jest trudno zgadnąć, że takie problemy to domena pseudohodowli, z której prawdopodobnie został kupiony. Brak zwracania uwagi na genetykę tak się właśnie kończy - a wszystko dla zysku. Spring juz od jakiegoś czasu NIE JE samodzielnie - to wszystko przez ogromną wadę zgryzu zębów siecznych i rotację prawego siekacza żuchwy. Kilka razy dziennie musimy karmić szynszylka karmą ratunkową i monitorować jego wagę. Springa czeka usunięcie co najmniej 3 zębów - najpierw jednak musimy wprowadzić suplementację i zaleczyć język, który był KALECZONY od spodu przez źle rosnące zęby.

Dwa pozostałe samczyki są nieco młodsze, mają około 2 lat. White i Blacky też pojechały na kontrolę, ponieważ White ma problemy z łzawiącym okiem. Okazało się, że przyczyną także są problemy stomatologiczne -  między zębami znajdują się szczeliny i White będzie musiał przejść korektę. Szynszyle były niestety karmione słabej jakości karmą i problemy stomatologiczne są tego konsekwencją.

Na szczęście Blacky na razie jest zdrowy - ale po usłyszeniu diagnozy pozostałej trójki nie potrafimy się z tego w pełni cieszyć.

Widać, że chłopaki miały stały kontakt z człowiekiem - są ciekawskie i przekochane. Chcemy, żeby żyły dalej bez ciągłego bólu. 

Prosimy, pomóżcie nam o nich zadbać - bez Was sobie nie poradzą!

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 52 osoby
1 811 zł (24,14%)
Brakuje jeszcze 5 689 zł