Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt! Podaruj prezent z okazji ich święta

Wsparły 244 osoby
9 373 zł (31,24%)
Brakuje jeszcze 20 627 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 5 Kwietnia 2022

Zakończenie: 30 Maja 2023

Godzina: 23:59

4 kwietnia w kalendarzu wypada "Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt". To taki dzień, w którym niewiele jest do świętowania. Bo jak można świętować to że to my ludzie, najpierw oswoiliśmy, udomowiliśmy, a potem doprowadziliśmy do tego, że są bezdomne?

Gdybyśmy tylko wzięli sobie do serca słowa Antoniego de Saint-Exupéry: „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” moglibyśmy obchodzić "Światowy Dzień Zwierząt szczęśliwych, zadbanych, kochanych".

Czy możemy zmienić nagle świat? Nie możemy. Ale możemy zmienić świat dla tych poszczególnych psów i kotów, które są co prawda bezdomne, ale otoczone opieką. Jedyne czego im brakuje, to swojego człowieka na wyłączność. Staramy się zapewnić im namiastkę "normalności" w oczekiwaniu na dom. Komfortowe kojce, w których, co prawda, nikt ich nie przytuli, nikt nie przykryje kocykiem i nie położy się obok, ale chociaż zapewni im ciepło, schronienie przed deszczem. Karmę, tę lepszą, wysokomięsną, by miały siłę walczyć o siebie, o swoje życie i zdrowie. Spacery, by niuchać, węszyć, tarzać się w trawie i mieć chwilę zapomnienia.

Niestety większość z nich po tej chwili wraca do kojca, z ograniczonym miejscem, wśród innych smutnych zwierząt.

To taki dzień, w którym możemy pochylić się nad nimi i wspólnie spróbować zawalczyć o lepszą ich przyszłość. Kiedy wszyscy możemy zastanowić się, jakie kroki podjąć by żyło się lepiej. O psiaki i kociaki, które mieszkają w naszym schronisku staramy się dbać najlepiej jak potrafimy. Jednak, przy takiej ich ilości oraz naszych ograniczonych środkach, bez Waszej pomocy nie damy sobie rady. Schronisko to nieustająca praca, drobne naprawy, reperowanie bud, zakup słomy, stała praca techników oraz weterynarzy, wyjazdy do wielu zgłoszeń.

Każdego dnia poświęcamy ogromną ilość czasu pracując z poczuciem misji, czyli znalezienia domu naszym podopiecznym.

Z okazji „Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt” bardzo mocno Was prosimy o nawet drobny prezent w formie darowizny, który będziemy mogli spożytkować na codzienność naszych zwierząt, czyli karmę, suplementy, odpowiednie leki, narzędzia, aby ich „domy” po zimie mogły być naprawione i odświeżone.

Każda Państwa pomoc, będzie dla nas i naszych zwierząt podarowaniem, choć na moment, poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Zwłaszcza, kiedy za moment możemy się spodziewać coraz większej ilość kociąt i szczeniaków, które będą potrzebowały jeszcze większego zaangażowania i opieki.

Ogromnie dziękujemy za każdą pomoc dla naszych bezdomnych przyjaciół.

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 244 osoby
9 373 zł (31,24%)
Brakuje jeszcze 20 627 zł
Adopcje