Chcieliśmy świętować, ale ogarnia nas tylko smutek. Przepełnione schronisko w Zielonej Górze, pilnie potrzebuje pomocy

3 dni do końca
Wsparły 32 osoby
2 530 zł (12,65%)
Brakuje jeszcze 17 470 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 3 Października 2022

Zakończenie: 3 Października 2023

Godzina: 23:59

Przepełnione schronisko w Zielonej Górze. Pilnie potrzebujemy pomocy! Obecna sytuacja w naszym schronisku jest dramatyczna. Mamy zapełnione wszystkie kojce.

Każdego dnia odbieramy telefon z duszą na ramieniu, czy aby nie jest to w sprawie kolejnego zwierzaka potrzebującego naszej pomocy. Pomocy, której nie chcemy odmawiać, ale boimy się, że niedługo nie będziemy mieli innego wyjścia. Walczymy o każde zwierze każdego dnia, walczymy do samego końca.

Jednak przy tak dużej liczbie zwierząt koszt leczenia oraz karm to studnia bez dna. Tylko we wrześniu pod naszą opiekę trafiły 124 koty oraz 45 psów.

Obecnie w naszym schronisku przebywa 185 psów oraz 142 koty. To 327 zwierząt pod naszą opieką.

Większość z nich wymaga leczenia. Trafiają do nas z kocim katarem, parwowirozą, panleukopenią, licznymi pasożytami oraz urazami ortopedycznymi czy po silnych pogryzieniach. Zwierzęta te przez swoje urazy czy pasożyty często nie mogą wychodzić na spacery. To sprawia, że nasze serca łamią się na miliony kawałków.

Codziennie patrzymy na nie zza krat i tak bardzo chcemy mieć możliwość by pomóc im jak najszybciej wyzdrowieć. Szybkie wyzdrowienie to szybsza szansa na nowy, własny, a w wielu przypadkach - pierwszy w życiu, prawdziwy dom.

Rosnąca inflacja podnosi nie tylko ceny leczenia weterynaryjnego. W zastraszającym tempie kończą nam się karmy, te wysoko-mięsne oraz weterynaryjne, dzięki którym nasze zwierzaki mają siłę by walczyć. Codziennie zużywamy wiele sztuk podkładów jednorazowych, rękawiczek nitrylowych, ręczników papierowych. W skali miesiąca są to niewyobrażalne ilości oraz koszta.

Rozpoczął się również sezon grzewczy, a co za tym idzie koszt pelletu którym palimy w naszym piecu. Bez niego nie ogrzejemy pomieszczeń z chorymi, starszymi czy młodziutkimi zwierzętami.

04.10.2022- w tym dniu zakładamy tę zbiórkę, w Światowy Dzień Zwierząt, pomyśleliśmy, że to dobra okazja, by poruszyć serca i razem z Wami próbować zmieniać ich los! Pamiętajcie, że każda złotówka ma moc. 

Ogromnie dziękujemy za Wasze wsparcie.

Pomogli

Ładuję...

3 dni do końca
Wsparły 32 osoby
2 530 zł (12,65%)
Brakuje jeszcze 17 470 zł
Adopcje