SZARUŚ – bardzo dziki dzikusek prosi o pomoc

Zbiórka zakończona
Wsparło 31 osób
1 420 zł (101,42%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 17 Września 2023

Zakończenie: 30 Września 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Szaruś zawitał jakiś czas temu do ogródka w jednej z gdyńskich dzielnic. Miał szczęście, bo trafił na ogródek osoby wrażliwej na los zwierząt.

Pani od razu zaczęła karmić Szarusia. Jednak dość szybko zauważyła, że mały dziwnie wystawia język. Jest też wychudzony, wygląda dość nieciekawie.

Na prośbę Pani pojechaliśmy na miejsce. Sprawa z łapaniem była trudna. Po kilkudniowych obserwacjach i czatowaniach, Pani udało się złapać kocurka. W lecznicy okazało się, że zęby to jeden wielki dramat. Stan zapalny tak rozprzestrzenił się w pyszczku, że na języku była jedna wielka rana.

W miejscu kła czarna dziura. Aż dziwne, że maluch jeszcze mógł jeść.

Zabieg trzeba było wykonać natychmiast. Do tego badanie krwi. W przypadku przewlekłych stanów zapalnych zębów, uszkodzeniu często ulegają nerki. Na szczęście Szarusiowi zostało to oszczędzone. Jednak choroba była tak zaawansowana, że zabieg stomatologiczny musiał zostać podzielony na dwa etapy. No i po zabiegach mały spędzi czas w lecznicy oczekując na wygojenie się ran.

Mamy nadzieję, że Szaruś dojdzie po tym wszystkim do siebie i zadomowi się na stałe w ogródku gdzie otrzymał pomoc. My natomiast jak zawsze w takich historiach mamy rachunek do zapłaty u weterynarza. Bardzo, bardzo prosimy Was o pomoc dla Szarusia. Ten dzikusek zasługuje aby żyć, tak jak wszystkie zwierzaki. Prosimy o pomoc w opłaceniu leczenia malucha.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
6 aktualnych zbiórek
411 zakończonych zbiórek
Wsparło 31 osób
1 420 zł (101,42%)
Adopcje