Małe szczeniaczki w potrzebie!

Zbiórka zakończona
Big a9e1370e 229b 4cb3 97e9 919d1c4a7dae
Wsparło 131 osób
1 510 zł (100,67%)

Rozpoczęcie: 05 Stycznia 2017

Zakończenie: 05 Lutego 2017

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Wolontariusze z grupy lokalnej Fundacji Viva – Zwierzaki z Mińska zostali poproszeni o pomoc w znalezieniu domów adopcyjnych dla sześciorga szczeniąt. Ich matką okazała się bezdomna suczka, która przybłąkała się pod dom starszych ludzi.


 

Pomimo zgłaszania tego faktu straży miejskiej i innym służbom, nikt nie zainteresował się losem bezdomnej suni, która w końcu oszczeniła się na posesji ludzi, którzy wcześniej prosili o pomoc. Szczeniaki mieszkały wraz z psią mamą w prowizorycznej budzie. Wolontariusze dostarczali dla całej siódemki jedzenie – mokrą i suchą karmę.

Gdy szczeniaki urosły już na tyle, że mogły być oddzielone od matki, rozpoczęło się szukanie domów. Psiaki zostały zabrane na wizyty do weterynarza, odrobaczono je i odpchlono, założono im książeczki zdrowia. Czworo maluchów bardzo szybko znalazło dom, niestety dwoje szczeniąt musiały trafić do hotelu – nie mogły mieszkać ze swoją psią mamą w kojcu, kiedy zaczęły się już pojawiać minusowe temperatury. Psiaki trzeba było ponownie odrobaczyć oraz zaszczepić przeciw chorobom zakaźnym i wściekliźnie. Maluchy jedzą karmę dla szczeniąt, więc to kolejny wydatek. 

W planach jest oczywiście sterylizacja psiej mamy, aby nie było już więcej problemu z kolejnymi szczeniakami. Dotychczasowa opieka nad malcami pochłonęła już dużo środków, dlatego bardzo prosimy o wsparcie w dalszej opiece nad zwierzakami.

Pomogli

Ładuję

Organizator
45 aktualnych zbiórek
449 zakończonych zbiórek
Wsparło 131 osób
1 510 zł (100,67%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość