Wspólnie stwórzmy im dom, na jaki zasługują. Prosimy, pomóż!

Zbiórka zakończona
Wsparło 55 osób
1 465 zł (10,46%)

Rozpoczęcie: 13 Lutego 2020

Zakończenie: 29 Marca 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Mówi się, że dom jest tam, gdzie serce twoje. Że dom to miejsce, gdzie znajdzie się schronienie, poczucie bezpieczeństwa i miłość. A co zrobić kiedy w miejscu, które nazywasz domem, musisz walczyć o przetrwanie? Co zrobić kiedy domem nazywasz ulicę i nie masz gdzie się schronić? Tego doświadczyła czwórka szopów, które uratowaliśmy przed najgorszym.

Ciasna klatka dla królików. A w niej dwójka przyjaciół – szopy, trzymane w nieodpowiednich warunkach, walczące o przetrwanie. Spędziły tak swoje dotychczasowe życie, klatkę uznając za swój dom. Nie widziały innego świata, nie zaznały prawdziwej opieki i troski ze strony człowieka. Niewłaściwie karmione, mieszkały w ciasnocie i bez szans na zmianę. Nieprawidłowe karmienie negatywnie wypływa na organizm szopa. Może prowadzić do otyłości, a u szopów karmionych przez długi czas karmą dla kotów może rozwinąć się dna moczanowa. Tak traktowane, jakby czekały na naszą interwencję.

Błagalne spojrzenie mówiło wszystko. Trafiły do naszej kliniki w ostatnim momencie. Ich życie było zagrożone. Szopy można z powodzeniem trzymać w domu, ale pod pewnymi warunkami. Można kupować je tylko z hodowli posiadających zezwolenie. Trzeci szop, który do nas trafił odebraliśmy od osoby prywatnej. Trzymany bez zgody na jego hodowlę, nie mógł dłużej mieszkać u swojego właściciela. Stracił tym samym dom i został bez opieki. Czwartego z nich spotkał równie tragiczny los. Całymi dniami tułał się po ulicy, szukając schronienia. I tak trafił w ręce kobiety, która go uratowała. Miał szczęście, dzięki niej ma jeszcze szansę na bezpieczne życie i dobrą opiekę.

Cała czwórka dostała od życia drugą szansę. Teraz nasza kolej, by im pomóc. Zbieramy fundusze na stworzenie im domu. Potrzeba zakupić nową wolierę i całe wyposażenie. Musi być na tyle duża, aby mogły się w niej swobodnie poruszać. Najlepiej z solidną siatką i betonową wylewką. Ważne jest również, by zapewnić im specjalistyczną karmę, dzięki której nie będą miały problemów zdrowotnych. Koszty utrzymania szopów są duże, dlatego prosimy Cię o wsparcie. Aby wspólnie stworzyć im dom, na jaki zasługują. Aby wspólnie dać im poczucie bezpieczeństwa i miłość. Aby ich serce w końcu znalazło swój dom.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
3 zakończone zbiórki
Wsparło 55 osób
1 465 zł (10,46%)