Dla podopiecznych Fundacji Centrum Praw Zwierząt

Agata Osińska
organizator skarbonki

Cześć!

Zachęcam do wsparcia mojej skarbonki dla odebranych szynszyli, które trafiły pod opiekę Fundacji Centrum Praw Zwierząt ☺️


Być może słyszeliście już o zaniedbanych szynszylach z Łodzi, które w połowie października zostały odebrane przez aktywistów Zostań Wege.


Szynszyle były rozmnażane, cała rodzina trzymana w jednej klatce. Samiczka rodziła maluchy trzy razy z rzędu, cały czas była trzymana w klatce z samcem. Nawet najstarsze młode, pomimo, że były już wtedy dojrzałe płciowo nie zostały oddzielone od spokrewnionych sznyszyli przeciwnej płci.


Trzy samiczki w wieku 3-6 miesięcy trafiły do Fundacji Centrum Praw Zwierząt w Lublinie. Wszystkie szynszyle musiały przejść badania krwi i badania na obecność pasożytów. Najstarsza szynszylka musi przejść dodatkowo badania USG, które wykluczą ewentualną ciążę kazirodczą (była trzymana w jednej klatce z ojcem i braćmi). Po przebadaniu szynszylki będą gotowe znaleźć nowy, odpowiedzialny dom


Młode samczyki w wieku 3-6 miesięcy, 2-letni samiec, matka po zabiegu (po ostatnim porodzie okazało się, że w jej ciele zalegają jeszcze dwa martwe płody, samica była w złym stanie) i osesek trafiły pod opiekę stowarzyszenia Puchaty Patrol z Poznania.


Niestety, pomimo starań ekipy Puchatego Patrolu matki i osieroconego malucha nie udało się uratować :(


Utrzymanie i leczenie szynszyli to duże koszta. Będę wdzięczna za każdą złotówkę przekazaną na rzecz podopiecznych Fundacji Centrum Praw Zwierząt :)

Agata Osińska

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 500 ZŁ
Wesprzyj