Szynszyle - ofiary pseudohodowli

Wsparły 23 osoby
795 zł (39,75%)
Brakuje jeszcze 1 205 zł

Rozpoczęcie: 4 Marca 2022

Zakończenie: 31 Sierpnia 2022

Godzina: 23:59

Miały do nas trafić ostatnie trzy szynszyle z likwidującej się pseudohodowli... na pierwszej wizycie u weterynarza okazało się, że zwierząt jest SZEŚĆ. Samiczka przyjechała ciężarna z trojaczkami.

Psota i Wiercipiętek - ta para sześcioletnich szynszyli żyła ze sobą już od dawna. Samiczka jest teraz w potrójnej ciąży, ale nikt nie wie ile porodów ma już za sobą. Zabraliśmy samca jak najszybciej na kastrację, żeby w przyszłości parka mogła żyć dalej razem. Przy okazji rutynowych badań wyszło, że samiec ma niestety duże problemy z wątrobą - pilnie musimy wdrożyć leczenie, prawdopodobnie na stałe. 

Szynszyle przyjechały do nas w złym stanie - na zdjęciach widać pobrudzone futro, kołtuny. Zwierzęta prawdopodobnie od miesięcy nie widziały piasku! Dla pseudohodowców liczy się tylko zysk, każda szynszyla traktowana jest jak towar i przeliczana na banknoty... Staramy się walczyć z tym, edukować i szerzyć informacje o odpowiedzialnej opiece nad puchatymi stworzonkami, ale gdy widzimy kolejne ofiary pseudohodowli łapie nas bezsilność.

Przez pierwsze 4 miesiące po urodzeniu maluchy będą przebywać pod opieką mamy — jeśli będą to samiczki, to zostaną razem na zawsze, samców będziemy musieli oddzielić. Pierwsze miesiące życia dla tak delikatnych stworzeń jak szynszyle to trudny czas — maluchy naśladują mamę: skaczą i wdrapują się w różne miejsca, co może skutkować wypadkami. Będziemy musieli mieć oczy dookoła głowy, pilnując tych rozrabiaków!

Razem z szynszylową parką przyjechał jeszcze jeden samiec - 3 letni Czaruś. To nieśmiały, ale bardzo łagodny szynszylek. Ze względu na miejsce, z którego pochodzi, potrzebuje kompleksowych badań krwi. W najbliższym czasie będziemy monitorować jego stan zdrowia - jeśli wszystko będzie w porządku Czaruś będzie gotowy na podróż do nowego domu. 

Prosimy o wsparcie naszej trójki z pseudohodowli i maluszków, które niedługo się pojawią - pokażmy im, że czeka je coś więcej niż ciasna klatka w sklepie zoologicznym!

Dla chętnych na adopcje puchatych kulek przygotowaliśmy krótki poradnik: https://puchatypatrol.org/adopcja

Chcesz adoptować szynszylę? Napisz na: puchateadopcje@puchatypatrol.org

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 23 osoby
795 zł (39,75%)
Brakuje jeszcze 1 205 zł