Niki chce żyć bez bólu, pozwól mu być szczęśliwym 😪starczy już tej krzywdy ❗❗😪🙏🙏

Zbiórka zakończona
Wsparły 183 osoby
7 480 zł (100,8%)

Rozpoczęcie: 13 Lipca 2020

Zakończenie: 2 Sierpnia 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
31 Lipca 2020, 00:03
Fv zapłacilam pierwsza połowe.

Kochani dziś zrobiliśmy pierwsza część przelewu za fv, ale ciągle nam brakuje, doszły kolejne dwa dni pobytu, to jest 100 zł

Dziękujemy za każdą pomoc

Kochani zapłaciliśmy kolejna połowę 1500zl . 

W poniedziałek zabieramy nikiego do domku

Pokaż wszystkie aktualizacje

28 Lipca 2020, 13:12
Powrót do domku

Kochani nasz maluch może wracać do domku
Ma się świetnie, pan doktor dumny ze swojej roboty, i my też jesteśmy dumni z operacji, i pana doktora

Nasz ( Maciuś) może wracać w środę do domku

Ale nie możemy go zabrać gdyż nie mamy na opłacenie kliniki, i Macius nie zostanie nam wydany. Spłata w ratach nie wchodzi w grę niestety. A co za tym idzie każda doba będzie powiększać nasz dług. Każda doba w klinice to 50 zł plus VAT.

Błagam pomóżcie nam nich wraca do domu już

❗❗❗❗❗❗❗❗➡

Kochani przedstawiamy wam wiadomość od pana doktora, z kliniki Equi Vet Serwis. Nasz kochany koń musi mieć zrobiona operacje na nogę, gdyż nie może normalnie funkcjonować. O chodzeniu już nie wspomnę, gdyż każdy krok kończy się hucznym upadkiem. Niki nie może nawet zjeść trawy, gdyż co by chciał się schylić, kończy się to upadkiem. Dnia 15.07.2020 r odbędzie się operacja przykurczu ścięgna zginacza palca głębokiego. 

To jest na tyle poważne, że nie mamy pewności, co będzie po operacji. Niki jest 3-letnim wałaszkiem. I wieżę w to z całego serca, że da rade, i będzie współpracować z lekarzami. Kochani, błagam, pomóżcie nam w opłaceniu operacji. Niki po operacji będzie jeszcze w klinice dwa tygodnie. Aby lekarze mogli mu pomagać!

Zapraszam do zapoznania się z opinią przeprowadzenia operacji u Nikiego. Co będzie miał robione krok po kroku.

TENOTOMIA:

U Państwa konia musi zostać przeprowadzona tenotomia (przecięcie) więzadła dodatkowego ścięgna mięśnia zginacza głębokiego palców. W celu przeprowadzenia takiego zabiegu, Państwa koń musi zostać stacjonarnie leczony w naszej klinice.

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI I NARKOZY:

Wieczorem, w dniu poprzedzającym zabieg, Państwa koń nie może zostać nakarmiony po to, aby następnego dnia na czczo mógł zostać poddany narkozie. Koń zostanie przygotowany do znieczulenia ogólnego za pomocą leków uspokajających, a następnie łagodnie położony na podłodze. Następnie koń zostanie za pomocą dźwigu położony na stole operacyjnym i zaintubowany, tzn. rura intubacyjna (gumowy wąż) zostanie wprowadzona do tchawicy i koń będzie wentylowany za pomocą tlenu i izofluranu.

ZABIEG OPERACYJNY:

Pole operacyjne zostanie dokładnie wystrzyżone, wygolone, zdezynfekowane, a duża powierzchnia pola zostanie przykryta sterylnymi chustami. Operacja jest przeprowadzana w maksymalnie higienicznych i sterylnych warunkach. Po skończeniu przygotowań do operacji, za pomocą skalpela zostaje najpierw oddzielona skóra, a następnie wypreparowane i przecięte więzadło dodatkowe mięśnia zginacza głębokiego palców. Rana operacyjna zostanie zamknięta kilkoma piętrami szwów, a na nogę zostanie założony opatrunek, aby wspomóc gojenie rany. Operacja trwa około półtora godziny. W drodze do boksu wybudzeniowego koń będzie wentylowany czystym tlenem, a w przeciągu 10 do 20 minut wybudza się z narkozy i staje na nogi. Po około 30 minutach zwierzę wraca do pełnej świadomości i mogą Państwo odwiedzić swojego konia.

NASZ SERWIS:

Podczas narkozy lekarz kontroluje stan uzębienia Państwa konia i w razie potrzeby zostaje podjęte leczenie, a samców badany jest również stan narządu płciowego.

OPIEKA POOPERACYJNA:

Po operacji przez okres pięciu dni stosowana jest antybiotykoterapia, żeby nie dopuścić do zakażenia pooperacyjnego. Po skończonym leczeniu w naszej klinice koń musi zostać w boksie przez 10 dni. W ciągu 5 dni po operacji powinna być regularnie mierzona temperatura, która powinna się mieścić w górnej granicy normy, do 38,4°C. Opatrunek powinien być zmieniany co 3-4 dni przez okres 10 dni. Po około 12 dniach trzeba wyciągnąć szwy. Po odpoczynku w boksie, oprowadzamy konia w stepie 20 do 30 minut dziennie przez 3 tygodnie, a następnie przez 4 tygodnie koń wchodzi w trening odbudowujący. Nie można wyprowadzać konia na wybieg ani na padok. Dalsze leczenie, zmiana opatrunku, jak i plan ruchu konia powinny być uzgodnione z Państwa lekarzem weterynarii. W normalnych warunkach muszą Państwo liczyć na wyłączenie konia z użytkowania na okres 10 tygodni.

Karmienie konia powinno być zredukowane adekwatnie do wykonywanej pracy. Koń powinien otrzymywać odpowiednią ilość paszy objętościowej, a podczas odpoczynku i w trakcie okresu oprowadzania konia, nie powinien otrzymywać albo tylko małe ilości paszy treściwej. Co drugi dzień, profilaktycznie by zapobiec kolce, podajemy zwierzęciu mesz.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
22 zakończone zbiórki
Wsparły 183 osoby
7 480 zł (100,8%)