Tika po śmierci swojej opiekunki przeszła operację ratująca jej życie!

Wsparło 14 osób
778 zł (100%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 13 Listopada 2020

Zakończenie: 31 Marca 2021

Tika - 10-letnia sunia, która po stracie opiekunki w trafiła do Schroniska Azorek w Obornikach, a krótko później na dom tymczasowy do Kasi-wolontariuszki Azorka. Tika w okolicach ogona miała widocznego guza.

Dom tymczasowy podjął się diagnozy oraz operacji tejże narośli. W pierwszym etapie Tika w dniu 13.10.2020 odwiedziła weterynarza w celu obejrzenia guza. USG wykazało niejednorodną, ale litą zmianę. Pobrano próbkę w celu wykonania biopsji. W pobranym materiale stwierdzoną jednorodną populację komórek pepatiodalnych. Pierwsze podejrzenie rozrost nowotworu tkanki gruczołowej okołoodbytowej.

Zdecydowaliśmy się operować w celu usunięcia narośli i poddania jej badaniu histopatologicznemu. W drugim etapie przed datą wykonania zabiegu u Tiki wykonaliśmy badanie serca oraz pobraliśmy krew do badań. Oba badania nie wykluczyły suni do planowanego zabiegu, dlatego w trzecim etapie operacja odbyła się w dniu 03.11.2020. Tika zabieg zniosła bardzo dobrze - wycięty guz miał około 5 cm dodatkowo usunięto kilka zębów, które były już zepsute a na pozostałych usunięto kamień nazębny.

Sunia po zabiegu wróciła do domu tymczasowego na czas rekonwalescencji, która ze względu na miejsce rany i szycia nie była łatwa. Czas na zagojenie rany będzie dość długu ze względu na mało przyjemne miejsce, które jest "ruszające się" - podczas załatwiania się skóra w tym miejscu się napina. Z dobrych wiadomości guz okazał się zmianą nie złośliwą - jest oczywiście możliwość wznowy, lecz wiemy, że nie zaatakuje płuc i innych narządów.

Niestety pozostał dług po operacji, który obecnie wraz z lekami wynosi łącznie 778 zł. Bardzo prosimy o wsparcie - Tika straciła przez śmierć swoją opiekunkę nie pozwólmy, aby na stare lata miała jeszcze psina długi.

80 zł - badanie krwi
530 zł - zabieg plus badanie próbki
64 zł - wizyta kontrolna wraz z lekami
69 zł - wizyta kontrolna (zdjęcie rozerwanych szwów) oraz leki
35 zł - wizyta kontrolna plus leki

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 14 osób
778 zł (100%)
Wesprzyj