Pięć operacji w trzy miesiące – wymęczona chorobą Todzia liczy na wsparcie!

Zbiórka zakończona
Wsparło 88 osób
1 046 zł (29,88%)

Rozpoczęcie: 5 Kwietnia 2016

Zakończenie: 5 Czerwca 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Zanim Todzia trafiła pod opiekę wolontariuszy, bytowała w stodole. Fundacja została poinformowana, że „coś” dzieje się z uchem koteczki – oczywiście interweniowała natychmiastowo i zabrała ją pod swoje skrzydła.

Podczas dokładnych oględzin u lekarza weterynarii, „coś” okazało się rozpadającym się guzem w kanale słuchowym. Zaatakowane były oba uszka koteczki. Konieczne było bolesne oczyszczenie ropiejącej i martwiejącej rany. Następnie interweniował chirurg – zmiany sięgały w głąb ucha. Chirurg podczas trzech zabiegów dokonał usunięcia guzów z ucha wraz z węzłami chłonnymi.

Niestety, okazało się, że guzy mają charakter nowotworowy i mogą odrastać albo powodować przerzuty. Materiał wysłano na histopatologię, a stan zdrowia kotki skonsultował onkolog. Koteczka musiała przejść sterylizację i usunięcie zepsutych zębów razem z korzeniami. Todzia jest wytrwałą kotką – dzielnie poddaje się wszystkim zabiegom, po których z całych sił stara się dojść do formy.

Pomimo tak ciężkich schorzeń i nieustannego przebywania w przychodni (spędza w niej cały czas, od kiedy rozpoczęło się jej leczenie), koteczka jest bardzo przyjaźnie nastawiona do ludzi i spragniona kontaktu z nimi.

Nie potrafimy określić, czy nowotwór nie zaatakuje kolejnych narządów. Wiadomo jednak, że warto walczyć o życie Todzi, która ma szansę wrócić do zdrowia. Jesteśmy przekonani, że zasługuje na okazanie jej serca i o to Państwa prosimy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Wsparło 88 osób
1 046 zł (29,88%)