Halo, czy są tu jacyś dobrzy ludzie? Tak mi w każdym razie mówili...

Zbiórka zakończona
Wsparło 959 osób
28 417 zł (81,19%)

Rozpoczęcie: 10 Stycznia 2019

Zakończenie: 10 Czerwca 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

To będzie pierwsza nasza zbiórka na tak potężną kwotę, ale nie mamy wyboru, musimy prosić Was o pomoc. Proszę przeczytajcie moją prośbę i jeśli uznacie, że warto nam pomóc, będziemy Wam bardzo wdzięczni!

Od 5 lat prowadzimy w Grzawie na Śląsku gospodarstwo – Ośrodek dla zwierząt pokrzywdzonych. Mieszka tam 11 naszych uratowanych koni, 3 świnie, 2 kozy, psy i koty. Mamy skromnie, ale dbamy o to, by zachować jak największy porządek, czystość i dobre warunki dla zwierząt. Na terenie dzierżawionego gospodarstwa posiadamy kilka hektarów łąk, z których co roku pozyskujemy pyszne siano dla naszych końskich i kozich podopiecznych. Jest to dla nas ogromna oszczędność, bo dzięki temu mamy zapas siana na kilka miesięcy.

Wszystko, co robimy w Ośrodku, wykonujemy siłą własnych rąk. Kto u nas był ten wie, że wkładamy całe serce zarówno w zwierzęta, które mamy pod opieką, jak i w Ośrodek. Do dyspozycji w gospodarstwie mamy prawie 50-letni traktor (potocznie nazywany „trzydziestką”), który niestety mimo ciągłych remontów powoli zaczyna wydawać ostatnie tchnienie (w zeszłym roku podczas sianokosów mieliśmy ogromny problem z tym, by żniwa zakończyć, bo co chwilę się psuł). Kolejną bolączką naszej „trzydziestki” jest to, że niestety nie jest dopuszczona do ruchu poza gospodarstwem, co w efekcie powoduje, że nie mamy nawet czym pojechać i przywieźć zapasów siana i słomy. Musimy to zlecać innym osobom, co generuje duże koszty.

Traktor służy nam nie tylko do zbierania siana, ale również do przewożenia siana i słomy ze stodoły do stajni, do wożenia siana na pastwiska, podsypania nowego, czystego podłoża na pastwiska, a także do wywożenia ton odchodów z boksów.


Ktokolwiek miał kiedykolwiek do czynienia z końmi i innymi zwierzętami gospodarskimi, ten wie jak wiele odchodów te zwierzęta codziennie produkują. By zachować komfort, czystość i suchość w boksach (która jest niezbędna do tego by zachować zwierzęta w zdrowiu) sprzątamy boksy każdego dnia, bez względu na to czy jest to Wigilia, Wielkanoc czy inny dzień wolny od pracy. Zwierzęta nie mają świąt, one potrzebują mieć czysto codziennie.

Praca w gospodarstwie jest pracą ciężką fizycznie, ale my to lubimy. By prowadzić wszystko w należytym porządku, potrzebna nam pomoc mechaniczna w postaci sprawnego TRAKTORA. Niestety mimo szczerych chęci, nie wszystko jesteśmy w stanie wykonywać tylko naszymi mięśniami. Przeglądając ogłoszenia sprzedaży traktorów, które dałyby radę w naszym Ośrodku, ceny trochę nas zmroziły, bo wahają się w granicach 30 000 - 50 000 zł. To dla nas całkowicie abstrakcyjne i niedostępne kwoty, ale po rozmowie z jedną z wolontariuszek, z którą gawędziłyśmy przy sprzątaniu końskich boksów, odważyłam się napisać do Was tę prośbę.


Znaleźliśmy niewielki traktor, nazywany ogrodowym, który powinien sobie poradzić z pracami, które wykonujemy. Używany, sprawny technicznie kosztuje 35 000 zł. I tyle też będziemy próbowali zebrać.


Dlatego też zwracamy się do Was z błaganiem o pomoc w zebraniu tej gigantycznej dla nas kwoty. Dzięki temu, nasza działalność będzie mogła być kontynuowana na najwyższym poziomie. Nie sztuką jest „nazbierać” zwierzęta. Sztuką jest je utrzymać w dobrych warunkach. Zawsze stawialiśmy na jakość naszej opieki nad zwierzętami.


Jeśli ktoś jest niepewny wsparcia zbiórki, zawsze może do nas zadzwonić, porozmawiać i przyjechać, by zobaczyć jak działamy - zawsze byliśmy otwarci na odwiedziny gości. W naszym Ośrodku każdy może „zajrzeć” wszędzie i zweryfikować to, jak żyją nasze zwierzęta.

Dziękuję za dobrnięcie do końca tego elaboratu, dziękuję również za Twoje wsparcie i udostępnienie mojej prośby.

Organizator
0 aktualnych zbiórek
18 zakończonych zbiórek
Wsparło 959 osób
28 417 zł (81,19%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość