Ciche ofiary wojny - pomóż w ich leczeniu

Maryla Pabijan
organizator skarbonki

Anonimowa PomagaczkaAnonimowa Pomagaczka„Miarą naszej miłości do zwierząt są ofiary, które jesteśmy gotowi dla nich złożyć.”                                                                                                      Konrad Lorenz


Wojna na Ukrainie wciąż trwa, ludzie uciekają ze swojego kraju w poszukiwaniu bezpieczeństwa. O pomocy dla uchodźców słyszymy każdego dnia i każdy z nas w miarę możliwości stara się pomóc.

Większość z nas nie zastanawia się, co w tym czasie dzieje się ze zwierzętami, a one tak jak i ludzie cierpią w wyniku ostrzałów. Ich świat również legł w gruzach, ich życie w pełni zależy teraz od człowieka.

Fundacje pro-zwierzęce starają się uratować jak najwięcej zwierząt z Ukrainy oraz pomóc ich właścicielom w bezpiecznym ich transportowaniu.

Jedną z takich fundacji jest ProFelis. Fundacja działa od 2015 roku i obecnie ma pod swoja opieką około 30 kotów.

Anonimowa Pomagaczka

Od momentu wybuchu wojny fundacja przyjęła kilkadziesiąt kotów z Ukrainy pod swoje skrzydła, wyleczyła i znalazła im dom. A problemy z tym są niemałe – koty przyjeżdżają z objawami stresu pourazowego, wygłodzone, najczęściej z chorymi zębami. Niektóre z nich cierpią na FIV, czyli kocią odmianę HIV. Do tego wszystkiego najczęściej nie mają wymaganych w Polsce badań i szczepień, nie mówiąc już o kastracji.

Samo leczenie zębów to ogromne koszty, a diagnostyka i dalsze leczenie potrafią pogrążyć nawet największą i najlepiej wspieraną fundację.

Anonimowa Pomagaczka

ProFelis jest malutką fundacją – utrzymuje się tylko z darowizn, a ostatni czas nie jest dla nich łatwy (najpierw pandemia, obecnie wojna).  Nigdy jednak nie odmawiają pomocy, nawet w najbardziej beznadziejnych przypadkach.
Niestety taka postawa prowadzi do ogromnych długów, a przyszłość Fundacji i jej dalsza działalność stoi pod znakiem zapytania.

ProFelis pilnie potrzebuje wsparcia w zbiórce środków na pokrycie kosztów leczenia ostatnio przybyłych kotów:  Maszy, Jeżyka, Kisulya i Wołodi i Ołeny.

Anonimowa Pomagaczka
Obecna sytuacja w kraju i za granicą jest trudna dla nas wszystkich, dlatego nie proszę Was o wielkie wpłaty – proszę o wpłatę symbolicznej złotówki, bo ta złotówka jest krokiem, który pomoże tym, którzy sami nie mogą o to poprosić.

                                                     To co – Pomożesz?

Wsparli

90 zł

Anonimowy Pomagacz

10,5 zł

Anonimowy Pomagacz

229,5 zł

Krysia

50 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Katarzyna Sasak

wspieram z całego serca
20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
30%
1 500 zł Wsparły 24 osoby CEL: 5 000 ZŁ