Pies w typie yorka umierał przy krowach z ogromnym guzem. Guz pękł. Ratujemy psa w ciężkim stanie

Zbiórka zakończona
Wsparło 246 osób
6 252 zł (156,3%)

Rozpoczęcie: 2 Grudnia 2019

Zakończenie: 31 Grudnia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
04 Grudnia 2019, 10:53
Suczka już po zabiegu...

Mamy już dla Państwa dobre wieści. Jest już po zabiegu, który w dodatku przeszedł pomyślnie. Operacja trwała kilka godzin, odbyła się w dniu 3 grudnia 2019 r. Tak wyglądał zabieg. Fotografie ukryliśmy dla osób wrażliwych.

Obecnie suczka jest w trakcie opieki po zabiegowej. Są przy niej specjaliści 24 h. Przed nami rzecz najtrudniejsza - opieka nad nią. Suczka jest niesocjalizowana, bardzo boi się człowieka i musimy naprawdę uważać, aby nie zerwała sobie szwów, jakie zostały założone na ranę.

Trzymajcie Państwo kciuki za tę kruszynkę. Bardzo cieszymy się, iż Państwo jako nasi stali darczyńcy nie zawiedli. Za kilka dni będziemy publikować kolejne fotografie psiaka po zabiegu. Dziękujemy!

Czy rolnik prowadzący hodowlę krów może w oborze trzymać psa z ogromnym guzem i mu nie pomóc? Niestety może. Dziś przyszło pilne zgłoszenie z Podlasia. Guz u psa pękł już wczoraj; z jego środka wylała się ropa i krew. Pozostawiony został sam sobie i umierał w cierpieniu. Zamiast pomóc psu, jego opiekunowie wyjechali na... zakupy. Pies jest w drodze do kliniki weterynaryjnej. Ratujemy tę biedną kruszynkę i potrzebujemy Państwa pomocy.

Gmina Sarnaki. Dziś rano wpływa zgłoszenie o umierającym psie. Podobno leży między krowami w oborze. To suczka w typie yorka. Wczoraj pękł jej guz  wielkości głowy noworodka. Zwierzę nie może się podnieść. Dziś mamy zaplanowane inne czynności. Jedziemy na rozprawę do Inowrocławia. Zawracamy z połowy drogi. Ruszamy w drugą część Polski na Podlasie. Dojeżdżamy na miejsce. Wchodzimy do obory. Za krowami pod ścianą leży "Ona". Nie wstaje od kilku dni.

Olbrzymi guz zaczął rosnąć w marcu 2019 r. Nikt jej nie pomógł. Dlaczego? - To pies przybłęda. Jest u nas od 2 lat - twierdzi rolnik. Do suczki się nie przyznaje, choć karmi ją regularnie. W czerwcu 2019 roku nawet szczepił ją przeciwko wściekliźnie. Mężczyzna wraz z żoną wrócili właśnie z zakupów. Pytamy, dlaczego nie wezwali lekarza. - Pewnie by nie przeżyła zabiegu... - tłumaczą. My nie wierzymy w te zapewnienia. Stan psa jest ciężki. Po tym jak guz pękł - suczka w ogóle się nie rusza. Jest tak od kilku dni. W dużej ranie znajduje się słoma, odchody krów, ropa. Suczkę natychmiast zabieramy z tego koszmarnego miejsca. 

Właścicieli psa czeka sprawa karna, ale nie o tym teraz chcieliśmy pisać. Jedziemy z psem do kliniki weterynaryjnej na zabieg. Jesteśmy właśnie w drodze do Warszawy. Suczka wyje z bólu w aucie... Być może już dziś odbędzie się zabieg.

To już kolejny pies w ciężkim stanie, jakiego ratujemy w ciągu ostatniego miesiąca. Chcemy pomóc temu biedakowi... Jednak potrzebujemy Państwa wsparcia w udostępnianiu zbiorki i pomocy finansowej - koszt zabiegu i opieki pooperacyjnej - to kwota ok. 3 tys. zł. Szukamy także domu tymczasowego dla psa, gdzie pokryjemy dalsze koszty leczenia. Dlatego prosimy o szansę dla uratowanie życia malutkiej suczki. Dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
79 zakończonych zbiórek
Wsparło 246 osób
6 252 zł (156,3%)