Oczka nie da się uratować, musimy je usunąć by uratować kociaka

Zbiórka zakończona
Wsparło 25 osób
1 420 zł (101,42%)

Rozpoczęcie: 6 Listopada 2021

Zakończenie: 31 Grudnia 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
16 Listopada 2021, 18:31
Muminek już po operacji

Bez względu na to, czy mamy środki na to czy nie, dziś zgodnie z planem odbyła się operacja usunięcia gałki ocznej. Muminek już się wybudził a operacja się udała!

Muminek to kot z ulicy. Nikt nie wie skąd się wziął, oswojony półroczny kociak wśród stada dokarmianych dzikich kotów. W miejscu jednego oka była dziura, nie wiadomo było czy gałka wciąż tam jest.

Opiekunka stada poprosiła nas o pomoc, widok kociaka rozrywał jej serce...

Po pierwszej wizycie okazało się, że gałka jest na miejscu, choć w kiepskim stanie. Oko cofnęło się w głąb czaszki. Nie wiadomo czy to kwestia urazu, czy skutek nieleczonego kociego kataru. 

Muminek, bo tak dostał od nas na imię, jest tak niesamowicie przytulaśnym okiem, iż jesteśmy przekonani, że miał swój dom, który pozbył się go gdy oczko zaczęło "się psuć".

Po 2 tygodniach leczenia niestety stan oka się nie poprawił. Pojawił się wysięk, powieki zaczęły zarastać gałkę, a w miejscu oczodołu zrobiła się patologiczna kieszonka... Należy szybko usunąć gałkę i zaszyć oczodół. I nie podlega to dyskusji, widmo sepsy jest zbyt realne. Dodatkowo Muminek ma świerzb uszny.

Termin operacji został wyznaczony na 16 listopada. Do tego czasu musimy uzbierać niezbędną kwotę i uregulować jego wcześniejsze leczenie. 

Mamy długi, ale i tak zdecydowaliśmy się pomóc Muminkowi. Świadomość, że może odczuwać ból, jest silniejsza niż rozsądek. 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
64 zakończone zbiórki
Wsparło 25 osób
1 420 zł (101,42%)