Stowarzyszenie Uwolnij PSA

Reprezentant Joanna Mackiewicz

E-mail uwolnij.psa.olecko@gmail.com

Telefon 513837110

Lokalizacja Olecko, warmińsko-mazurskie

UWOLNIJ PSA to świetna paczka osób z Olecka, pomagających psom w schroniskach. Jesteśmy grupą lokalnych aktywistów- wolontariuszy z kilkuletnim doświadczeniem w pracy społecznej na rzecz zwierząt.Zdecydowaliśmy się na pomoc psom ze schronisk, do których trafiają psy bezdomne lub zagubione. Przyczyn takich zdarzeń jest wiele, ale wszystkie z nich mają swoje źródło w ludzkich zachowaniach. Niekontrolowane, bądź niewłaściwe rozmnażanie, wynikające z zaniedbania lub chęci zysku, nieprzemyślana i nieodpowiedzialna decyzja o posiadaniu zwierzęcia, która w rezultacie skutkuje porzuceniem go przez właściciela czy też ucieczki zwierząt są przyczyną takiego stanu rzeczy. W schroniskach najczęściej panuje przepełnienie. Pokazuje to ogrom problemu jakim jest bezdomność zwierząt i ich rozmnażanie.


️️️️️️
Chcąc pomóc psom przebywającym w schroniskach, jeździmy tam, by je wyprowadzać na spacery – to bardzo ważne, ponieważ zwierzęta przebywają całe tygodnie, miesiące, a nawet lata w zamkniętych kojcach. Wyjścia z wolontariuszami są jedyną szansą na, przynajmniej chwilowe, opuszczenie zamkniętej klatki podczas pobytu w schronisku. Fotografujemy psiaki, by później promować je na portalach społecznościowych, co znacznie zwiększa zasięg informacji i przyspiesza znalezienie kochającego domu.


W miarę swoich możliwości wyciągamy i uwalniamy psy ze schronisk. Umieszczamy je w domach tymczasowych i szukamy im domów stałych, jednocześnie sprawując nad nimi pieczę. Dlatego też, bardzo ważne jest zgłaszanie się do nas chętnych osób, które chciałyby pomóc i przyjąć je gościnnie w swoich domach, do czasu adopcji.

Staramy się również wyciągać psy z tych bardzo złych schronisk, w których nie ma wolontariatu i chęci współpracy z właścicielami, bądź zarządcami schronisk w celu jak najszybszego znajdowania zwierzętom domów. Przyzcyn takich zachowań jest wiele, ale najczęstrzą jest poprostu chęć zysku właścicieli, kosztem zwierząt przebywających pod ich opieką. To właśnie te zwierzęta najbardziej potrzebują naszej pomocy, a ta jest bardzo czaso i pracochłonna.
❤❤❤❤❤❤
Wszystkie te działania prowadzą do potrzeby pozyskiwania karmy, środków na usługi weterynaryjne oraz różnego rodzaju akcesoria. Bardzo potrzebujemy pomocy finansowej, aby móc utrzymywać zwierzęta wzięte pod swoją opiekę oraz zapewnić im odpowiedni byt, pozwalający dojść do siebie po traumatycznych przejściach w schronisku lub jeszcze przed nim.
Ważna jest również pomoc fizyczna przy opiece nad zwierzętami, ich promocji i szukaniu domów oraz podczas spacerów w schroniskach.

❗❗PAMIĘTAJMY❗❗
NAWET NAJLEPSZE SCHRONISKO NIE ZASTAPI PSU DOMU!!!
❤❤❤POMAGAJMY RAZEM

Pomogli

Ładuję...