Złamała łapkę, więc do uśpienia - sznaucerka Vega prosi o wsparcie

Zbiórka zakończona
Wsparło 188 osób
1 500 zł (100%)

Rozpoczęcie: 31 Sierpnia 2018

Zakończenie: 30 Listopada 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Kiedy masz w domu -naście psów, a oprócz tego pod opieką drugie tyle w hotelach, każdy kolejny to jest duże obciążenie. Absolutnie nie powinnam brać kolejnego psa, bo nie mamy już pieniędzy, bo mamy na utrzymaniu gromadkę schorowanych staruszków, które ostatnio przechodziły operacje, stale przyjmują masę leków, mamy jeszcze niepopłacone faktury u lekarza.

Nie powinnam, ale jak słyszę w telefonie, że jest taki sznaucerek, że po wypadku przyniesiony do lecznicy, że tam już założyli wenflon do eutanazji... - co miałam zrobić? Udać, że tego nie słyszałam? Rozłączyć się? No jak pozwolić, na uśpienie psa, który przez ludzką nieodpowiedzialność złamał łapę? Jak zdecydowałam, że musimy jej pomóc, nie wiedziałam nawet jaka płeć, jaki wiek psa, nic kompletnie - bo jakie to ma znaczenie, kiedy życie wisi na włosku? I to nie z powodu wypadku, tylko z powodu ludzkich decyzji - bo starszy pies, bo się nie opłaca... 

Vega - tak dostała na imię, mała gwiazdeczka - okazała się być suczką, około 8-10 letnią, dopiero się poznajemy, ale na razie jest bardzo kochana i grzeczną sznaucerką. Miała pogruchotaną łapę - operacja była długa, kości składane jak puzzle - podrutowane, zagipsowane - teraz dbany i czekamy aż się zrosną. W przyszłości trzeba ją jeszcze wysterylizować i prawdopodobnie do korekty są powieki, bo oczy bardzo ropieją, wysychają - czeka nas jeszcze wizyta u okulisty, Vega po znalezieniu miała oczy zaklejone ropą, nic nie widziała. Teraz o oczy dbamy, zakraplamy i jest nieźle. Niestety Vegusia słabo słyszy - tylko naprawdę głośne dźwięki. 

Vega na razie zamieszkała w naszej łazience, ma tu podłogę wyłożoną drybedami, ma spokój i jest bezpieczna - bałabym się ją puścić między pozostałymi psami, żeby prze zprzypadek nikt jej nie nadepnął. Musi mieć ograniczony ruch. Na szczęście jest bardzo grzeczna i dzielnie znosi niewygody pooperacyjne. Za dwa tygodnie konrolne RTG zrostu, jeśli będzie szło ku dobremu - to za około 5 tygodni zdjęcie gipsu i decyzje co dalej. W przyszłości druty wewnątrzszpikowe będą usuwane. 

Vega będzie też szukała domu. Do zapłaty będzie faktura - kolejna, ale mam nadzieję, że w tym szaleństwie bezgranicznej miłości do sznupków nie jestem sama, że pomożecie. Proszę - ta mała zasługuje na wszystko, a przede wszystkim na godne życie. 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
2 zakończone zbiórki
Wsparło 188 osób
1 500 zł (100%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość