STOP odstrzałom psów!

Zbiórka zakończona
Wsparło 57 osób
2 366,01 zł (19,71%)

Rozpoczęcie: 7 Lutego 2020

Zakończenie: 30 Września 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
19 Kwietnia 2020, 19:39
EPIDEMIA - przesunięcie w czasie

Kochani,

W związku z pandemią koronawirusa jesteśmy zmuszeni zmienić termin naszego tegorocznego wylotu do Kirgistanu.

Wylot planowany na maj zostaje przeniesiony najwcześniej na jesień 2020.

Przedłużamy więc naszą zbiórkę i gorąco prosimy o wsparcie

Pokaż wszystkie aktualizacje

08 Marca 2020, 22:15
PETYCJA

Jeśli popierasz to co robimy - PODPISZ NASZĄ PETYCJĘ

To się wciąż dzieje!

Odstrzał jako metoda ograniczania populacji bezdomnych psów. Zdjęcie pochodzi portalu informacyjnego AKIpress, z artykułu opublikowanego 8 stycznia 2020r.

Ponad 25 000 psów ginie każdego roku w Kirgistanie w wyniku prowadzonego odstrzału. To wciąż główna metoda ograniczania populacji bezdomnych psów w tym kraju.

Psy stanowią w Kirgistanie główne źródło zarażenia bąblowicą (tasiemcem) u ludzi, głównie dzieci. Kraj ten jest jednym z najuboższych w regionie. Istniejące pojedyncze schroniska nie są w stanie zapewnić miejsca dla większości bezdomnych psów. Każdego roku z powodu bąblowicy trafia na leczenie ponad 1000 osób (dla porównania - w Polsce ok 60, a jest nas ponad 6x więcej niż mieszkańców Kirgistanu). Lecznice weterynaryjne są bardzo słabo wyposażone, lekarzy weterynarii zajmujących się psami jest jak na lekarstwo. Na poważniejszy zabieg czy zdjęcie RTG u psa, czy kota trzeba jechać do stolicy, czyli czasem nawet i 800 km...

Władze robią, co mogą, sytuacja jest bardzo trudna. Odejście od odstrzałów jako metody kontroli populacji i zastąpienie ich przez humanitarne sterylizacje/kastracje jest procesem długim, wymaga zmian prawa (ochrona zwierząt), edukacji mieszkańców, edukacji i doposażenia lekarzy weterynarii.

Po raz trzeci lecimy w maju do Kirgistanu, by UCZYĆ, SZKOLIĆ I PRZEKONYWAĆ, że odstrzały psów są niehumanitarne i NIESKUTECZNE. Uczymy tamtejszych lekarzy weterynarii technik sterylizacji/kastracji, przekazujemy im niezbędny sprzęt i narzędzia chirurgiczne do przeprowadzania zabiegów.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie dowiecie się więcej na temat naszej działalności.

Zebrane podczas zbiórki fundusze przeznaczymy na zakup :

-       Narzędzi chirurgicznych niezbędnych do wykonania zabiegu sterylizacji/kastracji,

-       Materiałów medycznych, jednorazowych,

-       Mikroskopów do badania parazytologicznego,

-       Sprzętu weterynaryjnego drobnego (stetoskopy, laryngoskopy)k,

-       Książek weterynaryjnych,

które w maju 2020 przekażemy kirgiskim lekarzom weterynarii biorącym udział w przeprowadzonych przez nas szkoleniach oraz opłacenie niezbędnych tłumaczy języka kirgiskiego.

W tym roku po raz pierwszy poza szkoleniem chirurgicznym, szkoleniem parazytologicznym i edukacją dzieci (jak się chronić przed echinokokozą) weźmiemy udział jako prelegenci w PIERWSZEJ konferencji weterynaryjnej poświęconej psom i kotom! Z tej okazji jednym z naszych wolontariuszy będzie Pan Profesor z Wydziału Weterynarii SGGW (Więcej szczegółów wkrótce na naszej stronie internetowej).

Wesprzyjcie nasze działania, RAZEM sprawmy, że ODSTRZAŁY zostaną w końcu zamienione na STERYLIZACJE/KASTRACJE!

Pacjenci, którzy dotarli na zabiegi sterylizacji/kastracji

Po zabiegu znakujemy zwierzęta kolczykami by z daleka było widać, że jest to pies sterylizowany/kastrowany

Dziś, po 2 latach działalności możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że kilku z przeszkolonych przez nas lekarzy samodzielnie wykonuje sterylizacje/kastracje w rejonach kraju, gdzie jeszcze do niedawna NIE ROBIŁ TEGO NIKT! Zmienia się podejście mieszkańców, lekarzy. Nie padają już pytania "po co sterylizować, przecież łatwiej zastrzelić". Zastąpiły je pytania: "kiedy rząd wprowadzi rozwiązania prawne i znajdzie środki"

Szkolimy lekarzy weterynarii na miejscu w Kirgistanie, przekazujemy im niezbędny do pracy sprzęt, każdego roku organizujemy i współfinansujemy praktyki dla lekarzy z Kirgistanu w lecznicy weterynaryjnej w Polsce. Jednocześnie prowadzimy spotkania z dziećmi w szkołach w Kirgistanie, uczymy je jak się chronić przed bąblowicą, prowadzimy przesiewowe badania USG, przekazujemy sprzęt USG do dalszych badań po naszym wyjeździe.

W imieniu swoim oraz naszych Kirgiskich Przyjaciół  - DZIĘKUJEMY! Wierzymy, że już niedługo Kirgistan dołączy do krajów, w których kontrolę populacji bezdomnych psów prowadzi się za pomocą sterylizacji/kastracji :-)

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
4 zakończone zbiórki
Wsparło 57 osób
2 366,01 zł (19,71%)