Miał guza wielkości noworodka - właściciele nie widzieli problemu

Wsparło 218 osób
7 880 zł (112,57%)

Rozpoczęcie: 7 Listopada 2019

Zakończenie: 15 Listopada 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
15 Listopada 2019, 18:49
Marat odszedł...

⚫️ Po 8 dniach od odbioru odszedł od nas Marat...

To była nierówna walka ze śmiercią, pies został skrajnie zaniedbany i zagłodzony przez swoich oprawców. 8 dni intensywnej opieki, transfuzja krwi, operacja usunięcia guza wielkości noworodka. Wszystko na nic, Marat w nocy dostał wstrząsu, nie reagował na żadne podawane mu leki... Teraz biega za Tęczowym Mostem

Marat się poddał, ale my się nie poddamy podczas walki o sprawiedliwość. Zrobimy wszystko, by właściciele za skrajne zaniedbanie psa trafili do więzienia, ponieważ od miesięcy obserwowali konające zwierzę. Marat w chwili śmierci ważył nieco ponad 20 kg, powinien około 50... Sadystom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Serdecznie dziękujemy załodze Przychodnia Weterynaryjna VETKA za kilkugodzinną, nocną próbę ratowania psiaka

* jeszcze dziś psu zostanie wykonana sekcja zwłok

Inspektorzy w miejscowości Strzelce k. Świdnicy uratowali skrajnie zaniedbanego Marata, który konał na oczach swoich oprawców... Zwierzę przez ostatnie lata żyło w małym, brudnym i śmierdzącym kojcu, z którego nigdy nie wychodziło. 

Właściciele nie widzieli żadnego problemu w stanie zdrowia psa - twierdzili, że Marat od kilku dni nie jadł, ale w przeciągu ostatniego dnia wrócił mu apetyt... Bezrefleksyjnie zareagowali na informację o odbiorze psa, a najbardziej zmartwili się informacją o konsekwencjach prawnych za zaniedbanie psa, bowiem za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Smutny i porzucony pies z wystającymi żebrami i ogromnym wodobrzuszem trafił w trybie pilnym do przychodni weterynaryjnej, gdzie w badaniach stwierdzono nie tylko zagłodzenie, ale również ogromną zmianę nowotworową. 

Marat w trybie pilnym został zoperowany - podczas 5-godzinnej operacji udało się usunąć guza śledziony wielkości NOWORODKA! Podczas operacji pies stracił bardzo dużo krwi - konieczne okazało się zamówienie kilku jednostek z banku krwi i przetoczenie jej psu. 

Pies po operacji czuje się dobrze, jednak rokowania nadal są ostrożne. O stanie psa będziemy informować. Dziękujemy za wsparcie!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
18 aktualnych zbiórek
110 zakończonych zbiórek
Wsparło 218 osób
7 880 zł (112,57%)