Wichura zniszczyła Przystań Ocalenie. Jest dramat - błagamy o pomoc

Wsparło 970 osób
44 276,82 zł (110,69%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 11 Marca 2019

Zakończenie: 11 Czerwca 2019

13 Marca 2019, 12:46
[Aktualizacja 13.03.2019]

Kochani Przyjaciele!
Wzruszenie i wdzięczność, jaką czujemy są ogromne. Dobre gesty, miłe słowa i wsparcie płynie od Was z całej Polski, z całego świata. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za pomoc, za to, że nie zostawiliście nas samych w tej trudnej sytuacji. Dobra wiadomość jest taka, że mamy prąd!
Mamy prąd i wielu cudownych przyjaciół. Dziękujemy Wam za wszystkie wpłaty, za każdą złotówkę. Każda wpłata to ratunek dla nich, dla naszych podopiecznych. W Przystani Ocalenie mieszka wiele gatunków zwierząt – konie, krowy, kozy, owce, mnóstwo ptaków, stareńkie, schorowane psy i sporo kotów. W imieniu naszych podopiecznych i naszym DZIĘKUJEMY!
I prosimy bądźcie z nami dalej…

Pokaż wszystkie aktualizacje

12 Marca 2019, 15:42
[Aktualizacja 12.03.2019]

Kochani, z całego serca Wam dziękujemy za tyle dobroci, tyle wsparcia, tyle cudownych słów i tyle pomocy, która płynie do nas od Was. Dzięki Waszemu wsparciu udało się już zebrać ponad połowę potrzebnej sumy. Dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych i naszym. Obudziliście w nas nadzieję na lepsze na jutro, na pomyślne zebranie całej kwoty. Jesteście niesamowici. Odświeżamy zbiórkę i przecieramy oczy ze zdumienia. Dziękujemy i bardzo prosimy... zostańcie z nami i naszymi zwierzętami. Pomóżcie ocalić Przystań i zwrócić im bezpieczne schronienie.
 

Dzisiejsza noc była koszmarna i długo będziemy ją pamiętać... Zwierzęta są przerażone. To była siła żywiołu taka, z jaką jeszcze się nie zetknęliśmy. Bywało u nas niepokojąco i groźnie. Wczorajsza wichura była najgorszą, jaką przeżyliśmy w Ćwiklicach.

Wiało wszędzie, wiecie jak wyglądało to u Was w domach, w blokach, w dużych miastach… Wszędzie było groźnie, ale u nas tu, gdzie otwarta przestrzeń… Brak słów. Po prostu się cieszymy, że nikomu nic się nie stało. Zniszczenia, jakie poczyniła wichura, są ogromne.

Kilkoro naszych podopiecznych było tak przerażonych tym, co się dzieje, że po prostu uciekło. Kilka godzin trwało, zanim wszystkich bezpiecznie udało się sprowadzić do Przystani. Zwierzęta są wystraszone, ale nikomu nic się nie stało. Kiedy udało się zabezpieczyć zwierzęta, zaczęliśmy oglądać rozmiar zniszczeń i kłopotów, jakie musimy rozwiązać.

Na ten moment najgorszym problemem jest brak prądu. Mamy jeden agregat prądotwórczy, ale pilnie potrzebujemy drugiego. Musimy zasilić Psianatorium. Może ktoś ma, mógłby pożyczyć? Na pewno będziemy musieli zakupić drugi…

Kochani, zniszczeń jest tak wiele, że nie wiemy, od czego zacząć… Zniszczyło i porozrzucało pieczołowicie zgromadzoną przez nas blachę, która była przeznaczona do remontu dachu. Na ten moment zostaliśmy bez materiałów do naprawy dachu. Wyrwało papę z dachów i porozrzucało po Przystani. Musimy zreperować ogrodzenia i wejścia na wybiegi. Kompletnie zniszczyło wiatę przy pastwisku dla naszych staruszków. Wiata to miejsce lubiane i mocno eksploatowane przez nasze konie. Mają do niej dostęp, kiedy są na pastwisku. Tam mogą się schronić przed kiepską pogodą, mogą odpocząć czy pojeść siana, kiedy mają dość trawy. Koszt postawienia wiaty, którą nasze dziadki muszą mieć, to ponad 20 tysięcy złotych. Pozostałe zniszczenia to drugie tyle.

Nawet nie wiemy, jak Was prosić o pomoc. Nie prosimy, my błagamy, bo sami sobie z tym nie poradzimy. Wiemy, że trwają targi w Skaryszewie, wiemy, że teraz ratujecie kolejne istoty - my prosimy o pomoc dla tych, które są już uratowane. Prosimy o pomoc w zapewnieniu im godnych, bezpiecznych warunków. Sami sobie nie poradzimy. Potrzebujemy Was, potrzebujemy pomocy i bardzo o nią prosimy. Udostępniajcie, pomóżcie. W Przystani Ocalenie mieszkają setki zwierząt, które przerażone wczorajszą nocą, błagają o pomoc.

Z góry dziękujemy za każde udostępnienie i każdą pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
6 aktualnych zbiórek
22 zakończone zbiórki
Wsparło 970 osób
44 276,82 zł (110,69%)
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość