Fundacja Warta Goldena

Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Warna Strzelecka

E-mail marketing@wartagoldena.org.pl

Telefon 504733168

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

STOIMY NA WARCIE GOLDENA – pilnujemy zdrowia i bezpieczeństwa tych wszystkich „złociaków”, których los ciężko doświadczył. Staramy się pomóc każdemu psu w potrzebie rasy Golden Retriever lub w typie, czyli przypominający, mający wiele cech podobnych.

Najczęściej są to psy z pseudohodowli, wyrzucone ze względu na choroby i zbyt kosztowne leczenie, widocznie starzejące się. Interweniujemy, gdy dowiadujemy się o przetrzymywaniu Goldena w fatalnych warunkach, na uwięzi, bez należytej opieki.

Rzadziej, ale również są nam znane przypadki oddania psa do Fundacji z powodów „życiowych”, jak pojawienie się alergii na sierść psa u dziecka, narodziny dziecka, wyjazd na granicę, śmierć opiekuna. 

Mieszkając w różnych częściach Polski docieramy do tych goldziaków znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji i potrzebie. Docelowo szukamy dla nich domów stałych. Nim to jednak nastąpi, chcemy im pomóc w dojściu do zdrowia i maksymalnie pełnej, możliwej sprawności i kondycji tworząc sieć domów tymczasowych.

Każdy pies, który trafia do Fundacji Warta Goldena jest szczegółowo badany. Są to podstawowe badania, jak również te bardzo skomplikowane, wymagające dużych nakładów finansowych, transportu między domem tymczasowym a specjalistą weterynarzem, niekiedy po kilkaset kilometrów.

Jesteśmy też ostatnią deską ratunku dla osób, które mając Goldena, z różnych przyczyn, nie są w stanie samodzielnie pokryć kosztownych operacji, najczęściej związanej z chorobami stawów, guzami i nowotworami.

Psy znajdujące się pod opieką Fundacji są szeroko diagnozowane pod względem zdrowia psychicznego. Psy przygotowywane są do adopcji w warunkach domowych, otoczone troską i miłością lub, jeśli dany przypadek tego wymaga, pod czujnym okiem szkoleniowców i behawiorystów.

Pomogli

Ładuję...

Adopcje