Weź nie strzelaj! Weź mnie przytul!

Zbiórka zakończona
11 674 zł
Wsparło 41 osób
Adopcje

Rozpoczęcie: 27 Grudnia 2022

Zakończenie: 15 Stycznia 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Już po raz drugi w imieniu zwierzaków prosimy - "Weź nie strzelaj! Weź mnie przytul"!

A gdyby tak, zamiast zakupu petard wesprzeć bezdomne zwierzęta? Jak mamy wytłumaczyć wylęknionej Czikicie, przerażonemu Simonowi, choremu Tofikowi oraz innym lękowym zwierzętom (i nie tylko) huk petard podczas sylwestrowej nocy? Te zwierzęta są wystarczająco skrzywdzone tym, że za niewinność siedzą za kratkami.


Dla ludzi przywitanie Nowego Roku to powód do radości i świętowania, dla psa, kota, królika czy innego zwierzaka, powód do ogromnego strachu. Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Huczne obchodzenie Nowego Roku może przysporzyć naszym pupilom niemało stresów. Sztuczne ognie, petardy czy fajerwerki mogą napędzić naszemu psu, czy kotu stracha, a nawet spowodować ataki paniki. Postarajmy się pomóc zwierzętom przeżyć ten głośny dzień w jak największym spokoju i ciszy.

Jak wytłumaczyć taki hałas naszemu chorującemu na padaczkę Tofikowi? Jego ataki są bardzo silne i najczęściej kończą się całodobowym pobytem na obserwacji w klinice weterynaryjnej.

A gdyby tak, zamiast zakupu petard wesprzeć bezdomne zwierzęta? Ta zbiórka pomoże nam ratować bezdomne Ciapki i Ciapkoty. Uzbierane środki zostaną przeznaczone na zabiegi i operacje naszych najbardziej potrzebujących podopiecznych. Baw się, nie krzywdząc! Baw się i jednocześnie pomóż tym najbardziej potrzebującym.


Wiemy, że hałasu nie da się zupełnie wyeliminować, dlatego przypominamy, o czym warto pamiętać podczas nocy sylwestrowej jak i wiele dni przed i po Nowym Roku?

Pod żadnym pozorem nie puszczajmy psa ze smyczy na spacerach! Zarówno w okresie przed sylwestrowym jak i noworocznym! Pamiętajcie o czipie, adresówce z aktualnym numerem telefonu! Warto zabezpieczyć psiaka dodatkową obrożą/szelkami (pamiętajcie o odpowiedniej ich regulacji!).

Psiak poniżej to Simon, boi się własnego cienia. Wraz z naszymi Wolontariuszami pracujemy każdego dnia nad pokonaniem jego lęków. Jak mu wytłumaczyć noworoczny hałas?

Twój zwierzak chowa się nietypowych miejscach? Nie wyciągaj i nie nakłaniaj do wyjścia ze skrytki! Przestraszony kot często chowa się w meblach, szafie, kanapie itp. Zostaw takiego zwierzaka w spokoju, gdy poczuje się bezpiecznie, sam do nas wyjdzie. Podobnie z psem – jeżeli wybrał nietypowe miejsce, nie wyciągaj go stamtąd! Psy lubią ukryć się w pomieszczeniu bez okien, ciemnym, jak najbardziej wytłumionym, stąd często chowają się w łazience. Zachowujmy się spokojnie i naturalnie! Pamiętajmy, że zwierzęta obserwują nasze zachowania! Często są one odzwierciedleniem naszego nastroju!

W razie potrzeby podaj zwierzakowi leki uspakajające. Uwaga! Tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Mniej huków = mniej strachu dla wszystkich zwierzaków!

Apelujemy! Pilnujcie swoich podopiecznych! Nie ma nic gorszego niż paniczny strach, podczas którego zwierzę nie wie, co robi, jest w stanie biec na oślep przed siebie, nie reagując na żadne wołanie. Często takie zwierzaki kończą pod kołami rozpędzonego auta.

I bardzo prosimy! Nie wychodźcie o 24 przywitać Nowy Rok ze swoim pupilem! To żadna przyjemność dla Twojego zwierzaka! Weź nie strzelaj! Weź mnie przytul!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
38 zakończonych zbiórek
11 674 zł
Wsparło 41 osób
Adopcje