Łańcuchy, mróz, resztki bud. Stado wychudzonych psów potrzebuje ratunku

Zbiórka zakończona
Wsparło 186 osób
6 050 zł (100,83%)

Rozpoczęcie: 8 Lutego 2021

Zakończenie: 1 Kwietnia 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
13 Lutego 2021, 22:43
Pierwsza faktura

Kochani, otrzymaliśmy pierwszą fakturę - za szczepienie wszystkich psiaków i preparaty na świerzb dla dwóch piesków. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy ją opłacić. Dziękujemy! W miarę spływania kolejnych faktur będziemy je systematycznie publikować. Pokażemy również psiaki, które trafiły do nowych domów, są bezpieczne, na kanapach, nie w budach :)

Telefon. Prośba o pomoc. 17 psów w tym 4 szczeniaki... Jedziemy na miejsce, gdzie zastajemy obraz nędzy i rozpaczy. Stado wychudzonych psów. Na łańcuchach, przy budach w których hula wiatr. Rozmowa z właścicielką - to ona dzwoniła z prośbą o pomoc. Część psów jest jej, część podrzucone, pieniędzy na sterylizację i kastrację nie było, jeden, drugi miot... i mamy wielkie stado.

Po rozmowie okazuje się, że sama ledwo wiąże koniec z końcem, została sama, bez pracy, bez pieniędzy, samotna i pogubiona w życiu.... Kobieta prowadzi nas do każdego psa - cieszą się na jej widok, większość jest kontaktowa do każdego człowieka. Witają z radością i wymownym spojrzeniem pełnym nadziei, nadziei na lepszy los. Kilka psiaków jest wycofanych, lękliwych. Każdy chudy. 

Już wiemy, że sami nie damy rady zabezpieczyć takiej ilości psów. Dostarczamy karmę, budy wyściełamy słomą, umawiamy lekarza weterynarii, wszystkie psy zostają odrobaczone, zaszczepione i zaczipowane. Jeden z psów ma świerzba, więc dostaje leki. Kontaktujemy się ze Stowarzyszeniem Kudłata Przystań (przejmują pod swoje skrzydła trzy suki oraz cztery szczeniaki). Z pomocą przychodzą również Psy Północy, gdzie trafiają dwa kolejne psy. My działamy na miejscu,  przejmujemy opiekę nad ośmioma psami. Trzy niemal natychmiast znajdują nowe domy. 

Trzy suki i dwa psy wymagają kastracji i sterylizacji. Jeden z psiaków wymaga zabiegu operacyjnego (zadzierzgnięcie prącia, które ma podobno od szczeniaka, a które może doprowadzić do martwicy). Dwa psy wymagają opieki behawiorysty - są skrajnie wycofane, przerażone. Wszystkie wymagają dobrej karmy ze względu na wychudzenie, kolejnych preparatów p.pasożytom i ogromu miłości, aby mogły trafić do nowych domów, aby znów uwierzyły w człowieka. 

Miłości mamy zapasy duże, całkiem za darmo, jednak karma, usługi weterynaryjne, pomoc fachowców kosztuje. Pomóż tym psiakom odzyskać wiarę w ludzi. Dzięki Tobie ich los może się odmienić. Każda złotówka to iskierka w ich mrocznym życiu.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 186 osób
6 050 zł (100,83%)