Owczarek leżał w śniegu z połamanymi kośćmi - potrzebna pomoc, by uratować łapę

Wsparło 166 osób
5 552,90 zł (79,32%)

Rozpoczęcie: 2 Marca 2019

Zakończenie: 8 Maja 2019

Udało się!  Łapa Wilku została uratowana! Infekcja zwalczona! Udłą się to dzięki Państwu pomocy za co ogromnie dziękujemy!

Wilku przebył 10 zabiegów ozonoterapi, antybiotykoterapię, rehabilitację która nie dopuszczała do zaniku mięśni. Wtedy tego nie wiedzieliśmy- teraz wiemy. Gdyby nie udało się uratować tej łapy, gdyby konieczna była amputacja, Wilku nie byłby w stanie się poruszać. Gdy po zakończenia leczenia łapy odstawiliśmy leki przecibólowe, Wilku przestał jeść. Zrobiliśmy powtórne badania które wykazały: zespół końskiego ogona, dysplazję, zwurodnienia nadgarstów. Wczesniej każdą oznakę bóli kładdlismy na karb łapy- właściwie skupialiśmi się na walce o łapę, monitorowaniu wątroby, nerek... Teraz okazało się że leki przecobólowe dawkowane na łapę niosły również ulgę innym bolesnym miejscom. Wsztstko to daje obraz wcześniejszego cierpienia i tego co by się mogło stać gdyby psiak z dyspalzą i zwyrodnieniami musiał poruszać się na 3 łapachach...

Teraz przed nami etap walki z bólem- z dyplazją, nadgarstaki, zespołem końskiego ogona. Rozpoczęliśmy juś pierwsze zabiegi iniekcji sterydami w stawy. Przed nami kolejne zróżnicowane w zależności o postępu. Prosimy trzymajcie nada kciuki o Wilku.

Historię leczenia oraz rozliczenia finansowe możeci Państwo śledzić na naszym profilu facebookowym "Człowiek i Pies" w wydarzeniu " Wilku-pomóżcie uratować łapę-grozi amputacja"  Wydatki finansowe i darowizny zamieszczone są w zakładce wydarzenie "Informacje" a przebieg leczenia w zakłądce "Dyskusja"

Tymczasem Wilku obecnie wygląda tak. Szukamy dla niego domu tymczasowego!

Organizator
4 aktualne zbiórki
22 zakończone zbiórki
Wsparło 166 osób
5 552,90 zł (79,32%)