Łaniątko, ocalona z pseudo w Dobrczu kotka, znowu na leczeniu

12 dni do końca
Wsparło 7 osób
146 zł (22,46%)
Brakuje jeszcze 504 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 2 Maja 2021

Zakończenie: 25 Maja 2021

Łaniątko z Dobrcza. Nikt tak naprawdę nie liczy, ile wyniosło leczenie wszystkich zwierząt, które trafiły do Hospicjum po interwencji innych organizacji w tym pseudo. Hospicjum musi same sobie radzić z kosztami ich utrzymania i leczenia, a 17 kotów, które tu trafiły, ich leczenie, doprowadzenie do porządku, przez lata, to mała fortuna.

Te, co żyją, nie wszystkie doczekały wyroku sądu, starzeją się i coraz mocniej widać jakie znaczenie miały warunki, w których żyły. Łaniątko znowu musiało odwiedzić gabinet weterynaryjny. 


W badaniu USG:
Znaczna ilość osadu w pęcherzu, hyperechogeniczna zmiana luźno pływająca w pęcherzu - wielkośc 0,6-0,7 mm - możliwy skrzep. W badaniu RTG nie wykazano obecności kamieni w świetle pęcherza - nieznaczna ilość wolnego płynu w tyłobrzuszu w okolicy pęcherza - do obserwacji. Ze względu na znacznego stopnia zapalenie jelita grubego - płyn w tyłobrzuszu może być przesiękiem związanym z zapaleniem jelita grubego. Nie wykazuje objawów infekcji przewodu pokarmowego.


Problemy zdrowotne tych zwierząt będą im towarzyszyć do końca życia i oby zawsze były środki na leczenie, bo po tym co przeszły - na pewno na to zasługują. 
Pomogli

Ładuję...

Organizator
211 aktualnych zbiórek
492 zakończone zbiórki
12 dni do końca
Wsparło 7 osób
146 zł (22,46%)
Brakuje jeszcze 504 zł
Wesprzyj