Wychudzone stado świnek prosi o ratunek!

Wsparło 137 osób
5 849 zł (194,96%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 10 Sierpnia 2021

Zakończenie: 31 Grudnia 2021

Potrzebujemy Waszej pomocy. Nie mamy miejsca. Wszystkie klatki są zajęte, dostawialiśmy kolejne, dopóki było gdzie... W tej chwili skończyły się powierzchnie płaskie, na których można cokolwiek postawić. Nie przyjmujemy w tej chwili  zwierząt od prywatnych osób, ale są sytuacje, gdy zwierzaki trafiają do schronisk, gdzie  nie ma dla nich odpowiednich warunków, albo są odbierane interwencyjnie, jak dzisiejsze stadko, które chcemy Wam przedstawić. 

Świnki zostały odebrane przez OTOZ ANIMALS w Warszawie i w weekend część trafiła pod naszą opiekę. 

Zwierzęta są skrajnie niedożywione, wyłysiałe, mają pasożyty oraz zmiany na oczach, sugerujące potrzebę wykonania badań w kierunku encefalitozoonozy. Prosiaków jest na tę chwilę 17, są samice  w wysokich ciążach, uniemożliwiających już kastrację aborcyjną. Zresztą ich stan zdrowia również na nie nie pozwala, więc co kilka dni mamy kolejny żłobek.

Prosiaki wymagają pełnej diagnostyki. Trzeba sprawdzić krew, serduszka, tarczycę itd. Maluchy, które się rodzą, wyglądają znacznie lepiej niż ich wykończone, zagłodzone mamusie. Serce pęka, jak patrzymy na te chude, wyniszczone ciałka karmiące maluszki... Nie możemy cofnąć tego, co zgotował im poprzedni właściciel, ale możemy zapewnić im wszystko, żeby jak najszybciej wróciły do zdrowia. 

Potrzebujemy w tym Waszej pomocy, w każdej postaci. Brakuje nam kasy na leczenie, zioła i granulat kończą się w zastraszającym tempie, podkłady, rękawiczki, sianko schodzą w ilościach hurtowych.

Nie nadążamy aktualizować strony o nowych podopiecznych, ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni oprócz innych gatunków i 17 świniaków, o którym mowa jest w poście, trafiło do nas jeszcze 5 świnek z interwencji innego oddziału OTOZ Animals (również chore, wymagające badań kardiologicznych, ale o nich napiszemy innym razem), 3 świnki z grzybicą, dwie staruszki, dwa młodziaki z kinder niespodzianki i świnka zostawiona w gabinecie z powodu konieczności leczenia, na które właściciel nie mógł sobie pozwolić. Pomóż nam o nie zadbać!


Bardzo prosimy też o wsparcie rzeczowe- potrzebujemy:

- ziół (babka, mniszek, melisa, jeżówka, liść maliny, porzeczki, kukurydzy, lipy, mięty, ziele ślazu, kwiaty, mieszanki ziół dla świnek)

- sianka- dla niejadków, jarnickie, wyrwisusz, factory herbs, tymotka jurajska 

- granulatu Cavia complete, Beaphar Care+ Guinea Pig

- podkładów seni 90 x 60 cm 

- rękawiczek jednorazowych w rozmiarze S

- poideł FERPLAST 600ml 

Paczki można wysłać na adres: Okienko Życia Otoz Animals

Mickiewicza 11, 42-700 Lubliniec 

Zapraszamy też do wolontariatu. Sprzątanie takiej ilości klatek zajmuje sporo czasu, a jest nas malutko. Nie jesteśmy dużą fundacją w dużym mieście. Jest nas garstka aktywnie działających osób, które czasem nie wiedzą, w co najpierw włożyć ręce. Nasze zbiórki nie trafiają na pierwsze strony, losem świnek nie interesują się media. My chcemy im pomóc, a Ty możesz dołożyć do tego swoją cegiełkę. Dziękujemy! 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
6 aktualnych zbiórek
19 zakończonych zbiórek
Wsparło 137 osób
5 849 zł (194,96%)
Wesprzyj