Ząbek umrze bez operacji!

Zbiórka zakończona
Wsparło 168 osób
5 580 zł (120%)

Rozpoczęcie: 26 Lutego 2019

Zakończenie: 4 Listopada 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Ząbek to bardzo młody pies, który trafił do nas wczoraj. Jego stan, określany przez osobę dostarczającą jako 'bardzo dobry", od razu bardzo zaniepokoił naszych lekarzy. 

Piesek miał bardzo obrzękniętą szczękę, ledwo widział na oko, na zębach widoczne były ślady krwi. Nawet przy bardzo delikatnym badaniu wykazywał objawy bólu. Nasi lekarze zdecydowali o konieczności wysłania psiaka na konsultację do Kliniki w Warszawie - podejrzewali złamanie kości szczęki. Nikt nie przypuszczał wtedy, że rokowanie może być dużo gorsze... 

Badnie RTG wykazało ubytek kości, obrzęk na kufie okazał się tęgą masą. Konieczne było wykonanie badania tomografii komputerowej z podaniem kontrastu.

Badanie to potwierdziło obawy: cała jama nosowa po lewej stronie jest zajęta masą, doszło do modelowania kości. Lekarze obawiają się, że to nowotwór.

Dla postawienia ostatecznej diagnozy konieczne są dalsze badania: rhinoskopia oraz chirurgiczne pobranie wycinków na histopatologię. Następnie oczekiwanie na wyniki badań. W tym czasie Ząbek będzie leczony pod kątem zapalenia, aby zmniejszyć ból i cierpienie, żeby mógł zacząć normalnie jeść i pić. Nawet nie chcemy myśleć, jak do tej pory musiał niewyobrażalnie cierpieć po pierwsze z bólu, po drugie z faktu, że ukochany pan go porzucił.

Kochani, walczymy o niego, dopóki nie ma pełnej diagnozy, jest nadzieja! Jeżeli najgorszy scenariusz się potwierdzi, będziemy próbowali usunąć guza, o ile tylko lekarze będą widzieli szansę na wyleczenie. Cały proces diagnostyczno-leczniczy pochłonie ogromne środki, na które nie byliśmy przygotowani.

Błagamy o wsparcie na ratowanie Ząbka, jest cudownym, młodym psem, który tak bardzo chce żyć!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 168 osób
5 580 zł (120%)