Zazu przeżył wszystko, co najgorsze. Dajmy mu teraz to, co najlepsze

Wsparło 146 osób
2 893 zł (144,65%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 9 Lutego 2019

Zakończenie: 27 Lutego 2019

Zazu jest siedmioletnim owczarkiem środkowoazjatyckim. Pięć lat temu został odłowiony w okolicach Białegostoku z drutem zaciśniętym wokół szyi. Był w stanie skrajnego wycieńczenia. Na początku potwornie bał się wszystkiego i reagował agresją na każdy gest w swoim kierunku.

Ponieważ jego głowa była prawie odcięta nie mógł chodzić w obroży, a założenie mu szelek czy czegokolwiek, co pozwoliłoby go przytrzymać, graniczyło z cudem i było prawie niewykonalne. Poza raną szyi miał też zerwane obydwa więzadła i babeszjozę. Jedno więzadło musiało być zerwane dużo wcześniej, ponieważ widoczny był już znaczny zanik mięśni w lewej nodze. Szyja się wygoiła, więzadła zostały zoperowane, został też wykastrowany.

Teraz jest wesołym i lubiącym się bawić psem. Ma swoje bardzo sprytne metody radzenia ze stresem, ale nadal jeszcze należy być przy nim ostrożnym, jeśli chodzi o dotyk.  Zazu uwielbia czystość i ciepło. Nigdy się nie brudzi i nie położy się na brudnym legowisku. Najchętniej spałby przytulony do kominka lub na zapiecku. 

Zazu jest z nami już pięć lat i wiemy, że  jego adopcja będzie bardzo trudna, dlatego bardzo prosimy o wsparcie codziennych potrzeb tego dżentelmena. 

Bardzo dziękujemy za każdą pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
32 aktualne zbiórki
8 zakończonych zbiórek
Wsparło 146 osób
2 893 zł (144,65%)
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość