Jej całym życiem był śmierdzący kurnik. Zbiórka dla trójłapki!

Zbiórka zakończona
Wsparło 39 osób
2 050 zł (102,5%)

Rozpoczęcie: 16 Stycznia 2021

Zakończenie: 31 Stycznia 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
24 Stycznia 2021, 20:47
Aktualizacja

Faktura za leki na odporność Sonii

 

Pokaż wszystkie aktualizacje

21 Stycznia 2021, 18:28
Po pierwszej wizycie u weterynarza i fryzjera :)

Sonia jest już po pierwszej wizycie u weterynarza. Lekarz określił jej wiek na min. 12-13 lat ale może mieć więcej. Ogòlnie stan zdrowia jak na psa, który egzystował w takich warunkach doktor określił jako dobry. Podczas badania okazało się, że ma lekką anemię, delikatne zapalenie pęcherza oraz szmery w sercu co związane jest ròwnież z Jej wiekiem. Mała była bardzo dzielna i wszystko pozwoliła przy Sobie zrobić bez cienia agresji. Na stałe musi przyjmować tabletki na serce. Jak widć odwiedziła również psiego fryzjera ukazując swoje piękno :)
Jest bardzo grzeczną i łagodną starszą sunią, która potrzebuje spokojnego domu bez małych dzieci i schodów. Nie lubi za bardzo spacerów i są one bardzo krótkie natomiast uwielbia swoje legowisko i tam czuje się najbezpieczniej.

Nie wiemy, jakie miała życie, ale patrząc na to małe ciałko bez tylnej łapki, nie było ono łatwe. Znaleziona w kurniku na krótkim łańcuchu pilnowała kur. Skulona w drewnianą część kurnika nie wiedziała, co się dzieje.

Patrząc na tę małą sunię, aż gardło nam ściskało i nie mogliśmy jej tak zostawić. Bez zastanowienia małą sunię pomimo zapchania zwierzakami zabraliśmy ze sobą.

Musimy ogarnąć ją weterynaryjne i ostrzyc, bo ma mnóstwo kołtunów. Sonia, bo tak ma na imię, jest wycofana i wystraszona. Nie ma tylnej łapki, jedynie kikut, ale radzi sobie z chodzeniem.

Awaryjnie jest zabezpieczona. 

Pierwsza w jej życiu kąpiel.

Z relacji właścicielki wiemy, że jest starsza sunia, ale w poniedziałek będziemy wiedzieli po opinii weterynarza, ile może mieć lat. Naszym zdaniem ok. 8-9 lat. Bardzo prosimy o pomoc dla tej bidulki, której całym życiem był śmierdzący kurnik i kury.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
35 zakończonych zbiórek
Wsparło 39 osób
2 050 zł (102,5%)