STERYLKOBUS - kupmy następny!

duński z cynamonem
organizator skarbonki


W Polsce jest około 3 000 000 bezdomnych psów i kotów. Każdego roku do schronisk trafia 90 000 zwierząt - jest to niekończący się strumień cierpienia. Zwiększając ilość sterylizacji w Polsce możemy zacząć stopniowo ograniczać tą liczbę.

duński z cynamonem

Dlatego wspieramy projekt "Nadjeżdża sterylkobus - mobilna sterylizacja psów i kotów" Stowarzyszenia Obrona Zwierząt. Polega on na stworzeniu takiego systemu, który umożliwi dotarcie z zabiegami kastracji tam, gdzie nie ma stacjonarnych zakładów weterynaryjnych, albo właściciele zwierząt nie posiadają możliwości logistycznych lub finansowych, aby zwierzę na taki zabieg zawieźć. Problem ten dotyczy wielu rejonów wiejskich.

duński z cynamonem

Idealnym rozwiązaniem jest sterylkobus, czyli specjalnie zaprojektowana i wykonana oraz wyposażona sala operacyjna, umieszczona w przyczepie samochodowej o powierzchni 12 m2. Każda taka przyczepa kosztuje 65 559 zł. Posiada własne zasilanie, instalacje elektryczną i wodną, toaletę, klimatyzację, systemy półek i klatek organizujących pracę oraz 2 niezależne stanowiska operacyjne. Jej dodatkowe wyposażenie kosztuje ok. 15.000 zł i z ważniejszych rzeczy obejmuje 15 kompletów narzędzi chirurgicznych, autoklaw (sterylizator), koncentratory tlenu, pulsoksymetry, wagę weterynaryjną oraz lampy antybakteryjne. Sterylkobus został tak zaprojektowany, aby zapewnić zwierzętom maksymalne bezpieczeństwo, a lekarzom komfort pracy.

duński z cynamonem

Całość Waszych wpłat do skarbonki trafi automatycznie na konto Stowarzyszenia Obrona Zwierząt w serwisie ratujemy zwierzaki. Aktualnie zbieramy na trzeci sterylkobus. Fundacja przekazała już 2 sterylkobusy (woj. świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie), a misją docelową jest wyposażenie każdego województwa po jednym sterylkobusie.

duński z cynamonem

duński z cynamonem
Ulotka informacyjna akcji

Więcej o działalności stowarzyszenia: 
https://www.obrona-zwierzat.pl/

Będziemy bardzo wdzięczni za udostępnianie akcji na social mediach!

Pozdrawiamy i dziękujemy za każde wsparcie, 
Ola, Oskar i Janus
duński z cynamonem

Wsparli

25 zł

Anonimowy Pomagacz

44 zł

jordan1910

:D
50 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

Gosia

10 zł

Dorota

50 zł

Anonimowy Pomagacz

dzieki za lekcje,swietny pomysl Powodzenia

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
4%
3 035 zł Wsparło 41 osób CEL: 65 600 ZŁ
Wesprzyj