Pomóżmy ofiarom wojny w Donbasie dożyć do końca zimy!

Zbiórka zakończona
Wsparło 548 osób
18 577 zł (21,77%)

Rozpoczęcie: 16 Stycznia 2019

Zakończenie: 11 Lutego 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Przedstawicielstwo naszej fundacji na Ukrainie zostało otwarte w mieście Mariupol, które położone jest na wybrzeżu Morza Azowskiego w strefie działań wojennych, 20 km od linii demarkacyjnej.

Zgodnie z niezależnym badaniem wolontariuszy Animal-id.info, które zostało przeprowadzone w wyżej wspomnianym mieście, liczba bezdomnych psów wynosi 2975, a w mieście Bachmut – 672. Bezdomnych kotów nie liczono, jednakże szacuje się, że ich liczebność przekracza liczbę psów 4 lub 5-krotnie.

W Mariupolu, drugim co do wielkości mieście w obwodzie donieckim, którego liczba mieszkańców wynosi 500 000 osób, znajduje się tylko 1 schronisko dla zwierząt, liczące zaledwie 150 podopiecznych.

W związku z tym, że działania wojenne prowadzone są w bliskiej odległości, a okoliczne wsie zostały częściowo lub całkowicie zniszczone, ludzie opuścili swoje domy rodzinne, nie zabierając ze sobą swoich pupili. Zwierzęta, wcześniej domowe, a w tej chwili szwendające się po ulicach, w ogromnej ilości przemieściły się bliżej w kierunku miasta, gdzie można zdobyć pożywienie.

Długość linii demarkacyjnej wynosi około 450 kilometrów, znajdują się na niej tak duże miasta, jak: Kramatorsk, Sławjansk, Wołnowacha, Drużkowka, Awdiejewka, a także dziesiątki osad i wsi, gdzie nie prowadzono spisu, ale sytuacja jest równie zatrważająca. Dotyczy to wszystkich miejscowości, które znajdują się niedaleko od linii demarkacyjnej i są kontrolowane przez Ukrainę.

Na tymczasowo okupowanym terytorium Ukrainy, do którego należą następujące duże miasta: Donieck, Ługańsk, Makiejewka z liczbą ludności od 500 000 do 1 000 000, a także dziesiątki mniejszych miast, osad i wsi, które w chwili obecnej nie znajdują się pod kontrolą władz ukraińskich. O panującej sytuacji możemy dowiedzieć się jedynie z urywków informacji od wolontariuszy. Na tych terenach większość ludzi żyje na granicy przetrwania (średnie wynagrodzenie w przeliczeniu na złote wynosi około 400 zł, przy czym ceny produktów żywnościowych są 2 razy wyższe niż w Polsce).

Zwierzęta są w takim stanie, że niemożliwe jest zachowanie spokoju podczas rozmów na ten temat. Z powodu braku programów odłowu, sterylizacji, umieszczenia zwierząt w schroniskach, ich liczba osiągnęła katastrofalne rozmiary. W celu kontroli ich liczebności stosowane są barbarzyńskie metody – otrucie i odstrzał.

Na tymczasowo okupowane tereny Donbasu nie wpuszcza się głównie przedstawicieli fundacji charytatywnych, z wyjątkiem tych największych i znanych na całym świecie, które przywożą pomoc humanitarną dla ludzi. Dostęp na ten teren jest znacznie utrudniony i problem zwierząt nikogo nie interesuje.

SYTUACJA JEST PO PROSTU PRZERAŻAJĄCA!

Razem z Wami nasza fundacja pragnie realizować program dokarmiania chociażby części tych biednych zwierząt, które zostały całkowicie pozbawione opieki człowieka.

W chwili obecnej w obwodzie donieckim trzyma silny mróz i spadło około 30-40 cm śniegu, przypadki śmierci zwierząt z powodu głodu i wychłodzenia wzrosły ponad dziesięciokrotnie.

W celu realizacji programu pomocy zwierzętom wyrzuconym na ulicę z powodu działań wojennych potrzebne są środki na zakup karmy i na montaż karmidełek. Całą nadzieję pokładamy w dobrych i wrażliwych ludziach, którzy pomogą osieroconym zwierzakom dożyć do wiosny.

Każdy grosz jest na wagę złota i może uratować czyjeś maleńkie życie!

Zapotrzebowanie na karmę tylko w Mariupolu wynosi 200 kg dziennie, a w całej strefie wojennej – o wiele, wiele więcej. Średnia cena średniej jakości karmy dla psów i kotów wynosi na Ukrainie 8 zł za kilogram.

Suma do zebrania:

Produkcja i montaż karmideł 50 szt. х 50 zł, razem: 2 500 zł;
Wypożyczenie środka transportu, opłata za paliwo: 2 800 zł;
Zakup karmy dla zwierząt 10 000 kg х 8 zł, razem: 80 000 zł.

Ogólna kwota, jaką należy zebrać, wynosi 85 300 zł, te pieniądze pomogą przeżyć tysiącom zwierząt. Nie bądź obojętny, przecież to NASI MNIEJSI BRACIAI!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
13 zakończonych zbiórek
Wsparło 548 osób
18 577 zł (21,77%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość