Zwierzoluby - Fundacja Ratujemy Zwierzęta w Potrzebie

Zwierzoluby - Fundacja Ratujemy Zwierzęta w Potrzebie

Reprezentant Monika Błaszczyk

E-mail fundacjazwierzoluby@wp.pl

Telefon 530108283

Lokalizacja Rososza, łódzkie

ZWIERZOLUBY – Fundacja Ratujemy Zwierzęta w Potrzebie powstała ,aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym, chorym i skrzywdzonym.

Naszą fundację tworzą: Aneta, Monika, Klaudia i Magda.

Każda z nas na co dzień pracuje w innym miejscu – łączy nas jednak wspólna pasja – zwierzęta!
Każda z nas od lat starała się w miarę swoich możliwości pomagać bezdomnym i niechcianym zwierzętom. Pewnego dnia stworzył się pomysł, by założyć fundację i nieść pomoc na szerszą niż dotychczas skalę.
I tak też się stało!

Mimo, że jesteśmy dość młodą fundacją, z dnia na dzień działamy coraz prężniej a zwierząt którym udało nam się pomóc jest już bardzo dużo.

Jesteśmy organizacją charytatywną ,osoby pracujące w naszej fundacji nie pobierają z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Na dzień dzisiejszy nie prowadzimy schroniska ani przytuliska, zwierzęta, którymi się opiekujemy i którym szukamy nowych właścicieli, przebywają w naszych domach, w domach tymczasowych oraz w zaprzyjaźnionych hotelikach. Utrzymujemy się wyłącznie z darowizn.

Wszystkie zwierzęta którymi się zajmujemy są przez nas kastrowane/sterylizowane, zaszczepione, odrobaczone, zachipowane.

Zwierzęta które trafiają do naszej fundacji często wymagają również leczenia, zdarzają się zwierzęta skrajnie zaniedbane przez właścicieli, po wypadkach, ze złamaniami. Leczenie w takich przypadkach bywa bardzo kosztowne. Niektórzy nasi podopieczni z racji krzywd których kiedyś doznali od człowieka, wymagają szczególnej pracy i socjalizowania. Niejednokrotnie jest to długi proces, dopiero po jego zakończeniu, gdy pies jest już gotowy do adopcji, szukamy dla niego wspaniałego domu.

Oprócz zajmowania się zwierzętami bezdomnymi lub skrzywdzonymi, staramy się też w miarę możliwości zmieniać życie na lepsze zwierzętom w dotychczasowych domach. Często właściciele czworonogów zwracają się do nas o pomoc w sfinansowaniu zakupu karmy, lekarstw, środków przeciwpchelnych czy też budy dla ich pupila. Naszym zdaniem każda forma pomocy jest tak samo ważna i cieszymy się, że możemy nieść pomoc zwierzętom również w taki sposób.

Pomogli

Ładuję...