AKCJA RATUNKOWA! Ogromna ilość interwencji i zwierząt w potrzebie, a nasze konto jest puste! Nie mamy za co pomagać zwierzakom

Zbiórka zakończona
Wsparło 29 osób
1 028,98 zł (10,28%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 1 Lipca 2022

Zakończenie: 30 Lipca 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
24 Lipca 2022, 09:11
Pomagamy

O tym że świadomość w sposobie opieki nad zwierzętami jest w Polsce wciąż bardzo niska przekonujemy się każdego dnia. Także ostatnie interwencje przeprowadzone przez Inspektorów ŁTOnZ potwierdziły to twierdzenie. 10 interwencji przeprowadzonych wspólnie z przedstawicielami Inspekcjii Weterynaryjnej i Funkcjonariuszy Policji wykazało liczne nieprawidłowości w sposobie utrzymywania zwierząt. Rozwalające się budy bez podłogi, brak wody mimo ponad 25 stopniowego upału, metrowe łańcuchy to tylko część z ujawnionych nieprawidłowości. W każdej ze spraw indywidualnie podjeliśmy działania mające na celu poprawę sytuacji zwierząt. Bardzo dziękujemy za reakcję oraz za współpracę wszystkich służb, które wzięły udział w kontrolach interwencyjnych. Pamiętajmy, że fala upałów jest szczególnie niebezpieczna dla zwierząt. Reagujmy!

Pokaż wszystkie aktualizacje

22 Lipca 2022, 14:13
Ratujemy życie!

‼️‼️Wakacje, okres urlopowy, a dla nas to czas większej ilości zgłoszeń i interwencji. Najczęściej dotyczą one nieprawidłowego zabezpieczenia zwierząt domowych i gospodarskich przed słońcem czy utrzymywania zwierząt w rażącym niechlujstwie i zaniedbaniu, bez wody i odpowiedniego pokarmu. Sprawdzamy każdy sygnał od Was współpracując w tym zakresie z różnymi służbami i instytucjami. Wszystko aby polepszyć los naszych mniejszych braci. Dziękujemy, że nie Jesteście obojętni i REAGUJECIE! ‼️‼️

❤️WSPARCIE NA INTERWENCJE:

21 Lipca 2022, 16:09
Kochamy i ratujemy!

W reakcji na Wasze zgłoszenia przeprowadziliśmy w tym tygodniu kolejne interwencje dotyczące możliwości znęcania się nad zwierzętami. Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami sprawdzali w jakich warunkach utrzymywane są zwierzęta. Odwiedziliśmy kilka miejscowości na terenie województwa łódzkiego i niestety nie wszędzie dobrostan zwierząt był zachowany. W okresie letnim wciąż spotykamy zwierzęta, które nie mają zapewnionego dostępu do wody, ani do odpowiedniego schronienia przed warunkami atmosferycznymi zwłaszcza upałem. Przy tak gwałtownej i burzowej aurze wiele ,,bud" nie stanowi też odpowiedniej ochrony przed niebezpieczeństwem. We wszystkich sprawach podjęliśmy odpowiednie działania. Mamy nadzieję, że poprawią one los zwierzaków, które stanęły na naszej drodze. Dziękujemy Wam za REAKCJĘ, która jest najważniejsza! Dziękujemy też za wsparcie finansowe, gdyż to dzięki WAM możemy działać SKUTECZNIE!

12 Lipca 2022, 05:55
Interweniujemy!

W okresie letnim ilość interwencji dotyczących dobrostanu i warunków bytowych zwierząt drastycznie wzrasta. Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odwiedzają liczne gospodarstwa i mieszkania, aby sprawdzić zasadność zgłoszeń. W tym tygodniu już dwie sprawy trafiły do organów ścigania. Pamiętajmy, aby chronić zwierzęta przed upałem i zadbać, aby zawsze miały dostęp do wody! Dziękujemy, że reagujecie na krzywdę zwierząt. 

09 Lipca 2022, 11:26
Ratujemy zwierzaki

Kochani! Dzięki Waszemu wsparciu tylko w pierwszej połowie tego roku udało nam się przeprowadzić 429 skutecznych interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Niestety każda interwencja wiąże się z kosztami dojazdu, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia kosztami opieki weterynaryjnej, zakupu karmy i opieki w hotelu dla zwierząt. Są to ogromne kwoty, o których często niestety się zapomina. Jednak czy życie i zdrowie cierpiących zwierząt ma cenę? Czy wolno odmówić ratunku tym którzy na nas liczą? Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy!

08 Lipca 2022, 16:29
Potrzebujemy pomocy!

Kochani! Bez Was nie damy sobie rady! Dzisiaj jak nigdy dotąd potrzebujemy Waszej pomocy! 

06 Lipca 2022, 14:30
Jest bardzo bardzo źle ...

Sytuacja jest dramatyczna :( Mamy niecałe 200 zł. na koncie :( a ilość zgłoszeń wzrasta praktycznie z każdą godziną :( Nie mamy na weta, karmę i biężące opłaty :( Bardzo prosimy o wsparcie :( bo nie potrafimy poddać się kiedy tak wiele zwierząt musi walczyć o przetrwanie :( Będziemy wdzięczni za każdy podarowany grosik :(

Jesteśmy załamani, zero na koncie a do spłaty ponad 10 tys.! Każdego dnia kilkanaście interwencji - nie mamy nawet na paliwo. Do tego wzrost kosztów utrzymania naszych podopiecznych - ceny karm przez inflację drastycznie wzrosły.

RATUJCIE! Każdego roku w okresie letnim wzrasta ilość zgłoszeń dotyczących możliwości znęcania się nad zwierzętami, jakie otrzymujemy.

Brak wody, zwierzęta uwiązane na sznurach i łańcuchach w pełnym słońcu bez możliwości schronienia, nieleczone choroby skóry, które latem nabierają na sile także przez insekty to tylko niektóre z przykładów okrucieństwa, jakie ujawniamy. Na tej zbiórce zbieramy na ratowanie zwierząt w okresie letnim, na leczenie, utrzymanie odebranych zwierząt, a potrzeb latem jest tak dużo, że bez Was nie damy sobie rady! To dla nas ogromne kwoty, ale czy życie ma cenę...? Bezwzględnie nie! 

Głównym z zadań naszej Organizacji są interwencję, czyli wyjazdy na kontrole interwencyjne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Każdego dnia wpływają do Towarzystwa liczne zgłoszenia dotyczące znęcania. Wyjazdy interwencyjne odbywają się często w asyście policji i straży miejskiej oraz Inspekcji Weterynaryjnej. Przeprowadzając interwencję, opieramy się na Ustawie o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest do organów ścigania.

Dla wielu cierpiących, niechcianych, bitych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja i szansa na realną pomoc. Interweniujemy wszędzie tam, gdzie naruszane są prawa zwierząt. Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca i doświadczenia.

Zwierzęta, które ratujemy, często nie mają żadnego schronienia, dostępu do światła dziennego, dostępu do wody czy pokarmu. Są często nieleczone, a ich oprawcy tłumaczą, że jak pies jest stary, to po co go leczyć, jak zwierzak to sama skóra i kości to nie jest zagłodzony, tylko ma anoreksję... Trzeba też powiedzieć, jak niebezpieczne i przykre bywają interwencję dla inspektorów.

Wielokrotnie są obrażani, atakowani przez oprawców zwierząt, którzy wykazują agresję w stosunku do ludzi i zwierzaków. Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. To my reprezentujemy w sądzie pokrzywdzone zwierzęta w charakterze pokrzywdzonych lub oskarżycieli posiłkowych i walczymy o sprawiedliwy wyrok w ich imieniu. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne.

Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt! 

Dlatego na tej zbiórce serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc. Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, którzy nas potrzebują! Otwórzmy serca na pomoc!

Dlaczego warto wspierać działania Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami?

- Działamy od 1990 roku.

- Przeprowadziliśmy ponad 5000 tysięcy interwencji.

- Uratowaliśmy ponad 2600 psów i 2500 kotów.

- Przed sąd doprowadziliśmy kilkudziesięciu oprawców.

- Za naszą pracę nie pobieramy pieniędzy.

- Wspieramy legalnie działające schroniska.

- Działamy realnie, a nie wirtualnie.

Działaj razem z nami!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 29 osób
1 028,98 zł (10,28%)
Adopcje