Życie albo śmierć - 100 lisów czeka na ratunek!

Wsparło 1 648 osób
50 179 zł (100,35%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 25 Września 2020

Zakończenie: 30 Listopada 2020

30 Października 2020, 12:48
Kolejna woliera wybudowana!!!!

Dzięki WASZYM DAROWIZNOM dzisiaj stanęła kolejna woliera w której zamieszkają liski z fermy futrzarskiej!!!! Bez Was nie byłoby to możliwe! Już nie ciasna klatka tylko przestronna woliera będzie stanowiła bezpieczny kąt dla uratowanych lisków!
Ratujmy ..szukajmy razem i pomóżmy. Pamiętaj ratując 1 życie ratujesz miliony istnień. Ta walka ma sens!!! To dzięki Waszemu wsparciu możemy uratować liski z fermy futerkowej i odmienić ich los! Wciąż szukamy osad, ostoi i ośrodków, które mogłyby przyjąć zwierzęta.

❤ WCIĄŻ MOŻESZ POMÓC ❤
Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Piotrkowska 117, lok.19, 90-430 Łódź.

Pokaż wszystkie aktualizacje

29 Października 2020, 14:16
6 lisków pojechało do Poznania!

CZWARTKOWA PORCJA DOBRYCH WIADOMOŚCI
KOLEJNE 6 LISKÓW OPUŚCIŁO DZISIAJ FERMĘ!!!
Mamy dla Was kolejne dobre wiadomości Szansę na nowe, godne i szczęśliwe życie otrzymało dzisiaj 6 lisków z fermy futrzarskiej pod Pabianicami. Teraz czas, aby zapomniały co to ciasna klatka i perspektywa śmierci na futra. Dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i dalszą opiekę Ogrodowi Zoologicznemu w Poznaniu, który już wcześniej brał udział w akcjach ratujących życie fermowych lisków Szczególnie dziękujemy Pani Dyrektor dr Ewie Zgrabczyńskiej i przesyłamy gorące uściski oraz Panu Doktorowi, który przyjechał po lisich chłopaków Dzięki doświadczeniu, ale przede wszystkim dobrym serduszkom 6 kolejnych lisków od dzisiaj pozna co to podłoże i bezpieczna woliera, a nie ciasna fermowa klatka. 6 kolejnych lisków rozpoczyna nowy rozdział swojego życia! Na razie są jeszcze zestresowane i nieśmiałe, ale z każdym dniem będą zyskiwać pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa i godności jaką powinien mieć każdy zwierzak. Dziękujemy też Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Pabianicach za pomoc w dzisiejszej akcji przekazania lisków pracownikom poznańskiego zoo.
Ratujmy ..szukajmy razem i pomóżmy. Pamiętaj ratując 1 życie ratujesz miliony istnień. Ta walka ma sens!!! To dzięki Waszemu wsparciu możemy uratować liski z fermy futerkowej i odmienić ich los! Wciąż szukamy osad, ostoi i ośrodków, które mogłyby przyjąć zwierzęta.

25 Października 2020, 13:10
Niedzielny ratunek dla 3 lisków :)

KOLEJNE 3 LISKI OPUŚCIŁY DZISIAJ FERMĘ!!!
Mamy dla Was kolejne dobre wiadomości Niedziela okazała się być cudownym dniem dla 3 kolejnych lisków, które z fermy futrzarskiej pod Pabianicami pojechały do nowego życia!!! Dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i dalszą opiekę Leśnikom z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi szczególnie z Nadleśnictwa Piotrków Dzięki doświadczeniu, ale przede wszystkim dobrym serduszkom 3 kolejne liski od dzisiaj poznają co to podłoże i bezpieczna woliera, a nie ciasna fermowa klatka i perspektywa zabicia na futro. 3 kolejne liski rozpoczynają nowy rozdział swojego życia! Na razie są jeszcze zestresowane i nieśmiałe, ale z każdym dniem będą zyskiwać pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.
To dzięki Waszemu wsparciu możemy uratować liski z fermy futerkowej i odmienić ich los!
Wciąż szukamy osad, ostoi i ośrodków, które mogłyby przyjąć zwierzęta.

25 Października 2020, 09:57
3 kolejne liski w drodze do nowego życia

Mamy dla Was kolejne dobre wiadomości ❤️❤️
Niedzielny poranek a my już w trasie Trzy kolejne liski jadą do osady leśnej, do nowego życia! Wkrótce więcej informacji :) Razem ratujemy te piękne zwierzęta z fermy futrzarskiej!

23 Października 2020, 17:21
Radość dwóch uratowanych lisiczek i szansa dla 9 następnych

Cudne są te nasze wspólne dziewczyny <3 dziękujemy jeszcze raz że się nimi zaopiekowaliście!!! Pozdrawiamy gorąco całą ekipę dr. Radka z Przemyśla a w niedzielę kolejne 3 liski z fermy jadą do ośrodka rehabilitacji zwierząt w przyszłym tygodniu kolejne 6 opuści fermowe klatki i pojedzie do Poznania pozdrawiamy Was gorąco!

22 Października 2020, 12:54
Nowe życie dla 2 lisków w Fundacji Ogon do Góry

W przyszłym tygodniu kilka kolejnych lisków pojedzie do ośrodków w różnych regionach Polski. Swoje wsparcie i miejsce dla 2 lisków zaoferowała Fundacja Ogon do Góry. Fundacja Ogon do Góry chce sama stworzyć liskom odpowiednie warunki i wybudować profesjonalną wolierę, w której spędzą resztę życia. Ponieważ zebrane przez nas środki mogą nie wystarczyć na pokrycie kosztów wszystkich wolier dlatego Fundacja Ogon do Góry będzie prowadziła własną zbiórkę, abyśmy my mogli skupić się na ośrodkach i osadach, które nie są podmiotami mogącymi same pozyskać środki w tak szybkim tempie czy poprzez internetowe zbiórki i wybudować na ich terenie specjalistyczne woliery :) Zbiórka Fundacji Ogon do Góry prowadzona jest za naszą wiedzą i ma na celu zwiększenie szans na ratunek dla reszty lisków, którym będziemy musieli stworzyć warunki. Już wkrótce kolejne relacje z nowych miejsc. 

Poniżej apel Fundacji Ogon do Góry i lista materiałów jakich potrzebują: 

Kochani,
Mamy bardzo mało czasu, więc nie będziemy owijać w bawełnę. Mamy szansę podarować życie dwóm lisom z likwidowanej fermy. Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami OPP KRS 0000014017
stanęło na rzęsach, żeby wytargować kilka tygodni życia dla około 100 lisów. Tych, których nie uda się zabrać stracą życie Postanowiliśmy spróbować pomóc, stworzyć miejsce chociaż dla 2 żyć. W ekspresowym tempie i z pomocą doświadczonych ośrodków pozyskaliśmy ogrom wiedzy i informacji. Sami natomiast możemy niewiele, bez Waszej pomocy zwyczajnie nie uda się ich uratować. Mamy skrajnie mało czasu Stworzyliśmy zbiórkę, aby postawić wolierę na terenie, gdzie również trzymamy nasze uratowane konie, dodatkowo musimy zakupić zapas jedzenia oraz wszelkich akcesoriów, które są bardzo potrzebne, a także zapewnić opiekę weterynaryjną... Wiemy, że prosimy o wiele, ale prosimy w ich imieniu. Urodziły się, żeby umrzeć. Ich zegar tyka...
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/dawcafutra
Poniżej piszemy również jakich rzeczy potrzebujemy na cito Może ktoś zechciałby nam pomóc w zakupie, a może znajdzie się firma, która odciążyłaby nas czymkolwiek z poniższej listy?
Kantówki min. 10x10 wys. min. 220cm - 15 szt
Deski na ściany, marzeniem byłby kompozyt 40 m2
Blacha trapezowa 45 m2
Panele ogrodzeniowe 250x125 cm - 35 szt
Impregnat do drewna 20 litrów
Wkręty do drewna 5-7cm - 200 szt
Wkręty farmerskie 5cm - 100 szt
Furtka do woliery
Dodatkowo:
Zamrażarka skrzyniowa 300-400l
Wiemy, że prosimy o bardzo wiele, ale prosimy w imieniu zwierząt, którym czas bardzo szybko się kończy...
Kontakt 724518022

17 Października 2020, 12:57
Dwa liski już w Ośrodku w Przemyślu

Już nie klatka na fermie futerkowej a cudowna opieka kolejne 2 lisy uratowane od śmierci na futra!
Mamy dla Was porcję dobrych wiadomości! Dzisiaj dwa kolejne liski opuściły fermę futerkową i zamieszkały w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Są już bezpieczne i rozpoczynają nowy rozdział w swoim życiu. Bardzo dziękujemy Panu Doktorowi i całej ekipie ośrodka za wspaniałą opiekę i pomoc! To dzięki Waszemu wsparciu możemy uratować liski z fermy futerkowej i odmienić ich los!
Prosimy Was o pomoc - 100 lisich dramatów może zamienić się 100 szans na lepsze życie.
Szukamy również osad, ostoi i ośrodków, które mogłyby przyjąć zwierzęta.

 

17 Października 2020, 08:37
Dwa liski jadą do nowego życia!

Kiedy Wy powoli budzicie się do życia my od kilku już godzin jesteśmy w trasie...A one? One wygrały bilet...do nowego życia! Wkrótce więcej informacji :) dwa liski w drodze do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu!

 

05 Października 2020, 12:50
POMAGAJMY!

O naszych liskach dzisiaj w gazecie FAKT. Pracujemy dzisiaj nad zamówieniami wolier dla lisków i jeszcze raz bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji! Koszt jednej woliery to około 3 tysięcy złotych. Bardzo prosimy o wsparcie, czas goni! Będziemy wdzięczni za każdy podarowany grosik! Artykuł w wersji elektronicznej znajdziecie tutaj.

 

02 Października 2020, 21:55
Pierwszy lisek uratowany

Dzięki Waszej pomocy Hope - odzyskuje siły i pewność siebie. Ta lisica nigdy nie stała na podłożu - całe życie spędziła w klatce podwieszonej nad ziemią. Tak przeżyła 5 lat. Dzięki Waszej pomocy jest już bezpieczna i czuje się dużo lepiej. Dzieki troskliwej opiece Leśna Osada Edukacyjna w Kole jej stan zdrowia znacząco się poprawił.

Prosimy Was o pomoc - 100 lisich dramatów może zamienić się 100 szans na lepsze życie.
Szukamy również osad, ostoi i ośrodków, które mogłyby przyjąć zwierzęta.

30 Września 2020, 17:35
WALCZYMY O ŻYCIE!

KOCHANI! Mamy pierwsze deklaracje przyjęcia części lisków od specjalistycznych ośrodków i osad leśnych. Potrzebne są jednak środki na wybudowanie wolier, których budowa jest dość kosztowna. Bardzo prosimy WAS o wspieranie naszej zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/zycielisow Mamy nadzieję, że już wkrótce kolejne liski podzielą los lisiczki, która dzięki Pomocy Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwa w Piotrkowie, a przede wszystkim Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole znalazła pomoc i opiekę , a także schronienie. Lisiczka ma się coraz lepiej i w końcu z nadzieją patrzy na świat. Bardzo prosimy o pomoc! Dalej szukamy też specjalistycznych miejsc dla pozostałych lisków. Dziękujemy, że Jesteście z nami!

Takie woliery będziemy budować: 

Jesteście WSPANIALI! Mamy już kwotę, która pozwoli nam na pokrycie wiekszości kosztów związanych z naszą lisią akcją. Przedsięwzięcie okazało się byc ogromne. Zebrane środki przeznaczymy na budowę specjalistycznych wolier, w których zabrane z fermy lisy będą utrzymywane na terenie różnych ośrodków i osad leśnych w różnych rejonach naszego kraju. Koszty wybudowania jednej woliery to nawet kilka tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty bezpiecznego i profesjonalnego transportu oraz wykup lisków i ewentualnej opieki weterynaryjnej. Bez waszej pomocy nie dalibyśmy rady. Na bieżąco będziemy informować was o kolejnych liskach, które będą opuszczały fermę. 

W przyszłym tygodniu kilka kolejnych lisków pojedzie do ośrodków w różnych regionach Polski. Swoje wsparcie i miejsce dla 2 lisków zaoferowała Fundacja Ogon do Góry. Fundacja Ogon do Góry chce sama stworzyć liskom odpowiednie warunki i wybudować profesjonalną wolierę, w której spędzą resztę życia. Ponieważ zebrane przez nas środki mogą nie wystarczyć na pokrycie kosztów wszystkich wolier dlatego Fundacja Ogon do Góry będzie prowadziła własną zbiórkę, abyśmy my mogli skupić się na ośrodkach i osadach, które nie są podmiotami mogącymi same pozyskać środki w tak szybkim tempie czy poprzez internetowe zbiórki i wybudować na ich terenie specjalistyczne woliery :) Zbiórka Fundacji Ogon do Góry prowadzona jest za naszą wiedzą i ma na celu zwiększenie szans na ratunek dla reszty lisków, którym będziemy musieli stworzyć warunki. Już wkrótce kolejne relacje z nowych miejsc.  DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!♥ Obserwujcie nasze działania na bieżąco.

______________________________________________________________________________

Otrzymaliśmy wzruszający mail z prośbą o pomoc lisom, które pozostały na likwidowanej fermie lisów pod Pabianicami. Po jednej z interwencji zapadła decyzja o likwidacji przez jej właściciela całej hodowli. Wiąże się to ze koniecznością uśmiercenia 100 zwierząt, które pozostały.

Chcielibyśmy, by miały one szansę na życie, w specjalistycznych ośrodkach – w których będą przebywać w zupełnie innych niż dotychczas klatkowych warunkach. Zobowiązaliśmy się spróbować wykupić wszystkie ze zwierząt. Zgodnie z informacją, którą uzyskaliśmy od właściciela, mamy czas do końca listopada. Wczoraj odbyło się spotkanie z inicjatywy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pabianicach, który również chciałby, by lisy znalazły schronienie i nie było konieczności ich zabijania.

Wczoraj przejęliśmy opiekę nad najbardziej poszkodowaną lisiczką, która dzięki Pomocy Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwa w Piotrkowie, a przede wszystkim Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole znalazła pomoc i opiekę, a także schronienie.

Prosimy Was o pomoc w zebraniu funduszy na wykup, opiekę weterynaryjną i transport lisów do nowych miejsc pobytu, tak by zyskały szansę na godna emeryturę i nowe życie Prosimy Was o pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
201 zakończonych zbiórek
Wsparło 1 648 osób
50 179 zł (100,35%)
Wesprzyj