Życie albo śmierć! POMÓŻ krzywdzonym zwierzakom!

Wsparło 86 osób
3 862 zł (12,87%)
Brakuje jeszcze 26 138 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 18 Września 2022

Zakończenie: 7 Listopada 2022

Godzina: 23:00

26 Września 2022, 13:21
Ratujemy zwierzaki!

Spojrzenie w niewinne oczy zwierzaka który już tak wiele wycierpiał w swoim życiu to największa nagroda jaką można otrzymać zaniesienie pomocy podczas interwencji. Jest to naprawdę bardzo trudna misja którą nasi inspektorzy każdego dnia podejmują aby jak najskuteczniej pomóc z tym którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia i ratunku. Dziękujemy że ratujecie razem z nami ponieważ bez was nie byłoby to możliwe.

Małe i duże, szczeniaki i psi seniorzy, ze wsi i z miasta - łączy je jedno - gorzki smak cierpienia i krzywdy ze strony "człowieka". 

Nasi Inspektorzy widzieli już wiele i każdego dnia od ponad 30 lat mierzą się z okrucieństwem wobec naszych mniejszych braci! Przez te wszystkie lata udało się uratować tysiące zwierząt, ale wciąż bardzo wiele czeka na ratunek! Bez Waszego wsparcie nie damy rady! Tylko razem możemy zmienić świat zwierząt na lepszy! 

Interwencje jakie każdego dnia podejmują Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami są często jedyną szansą na ratunek dla maltretowanych zwierząt. Docieramy w miejsca, w których nikt by się nie spodziewał, że może tam żyć jakakolwiek żywa istota.

Wyciągaliśmy już porzucone psy ze studzienki kanalizacyjnej, zakopane szczeniaki odkopywaliśmy ze strażakami z leśnego dołu, wchodziliśmy na dachy ratować uwięzione tam przez ludzką bezmyślność psy... i tak każdego dnia roku.

30000 zł to kwota, jaką przyszło nam zapłacić za zdrowie i życie tych najbardziej potrzebujących, skrzywdzonych, niechcianych. Otrzymaliśmy właśnie kilkanaście faktur z lecznic weterynaryjnych i hoteli dla zwierząt na taką właśnie kwotę. To koszt leczenia, operacji, specjalistycznych badań dla kilkudziesięciu psów i kotów z naszych interwencji oraz utrzymania odebranych zwierząt w hotelach. To dla nas ogromna kwota, ale czy życie ma cenę...?

Jeśli nie zbierzemy tej kwoty będziemy musieli przestać dalej pomagać! Odbierze to szansę na ratunek wielu zwierzakom, które często mogą liczyć tylko na naszych inspektorów...

Głównym z zadań naszej Organizacji są interwencję, czyli wyjazdy na kontrole interwencyjne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Każdego dnia wpływają do Towarzystwa liczne zgłoszenia dotyczące znęcania. Wyjazdy interwencyjne odbywają się często w asyście policji i straży miejskiej oraz Inspekcji Weterynaryjnej. Przeprowadzając interwencję opieramy się na Ustawie o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest do organów ścigania.

Dla wielu cierpiących, niechcianych, bitych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja i szansa na realną pomoc. Interweniujemy wszędzie tak, gdzie naruszane są prawa zwierząt. Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca i doświadczenia.

Zwierzęta, które ratujemy często nie mają żadnego schronienia, dostępu do światła dziennego, dostępu do wody czy pokarmu. Są często nieleczone, a ich oprawcy tłumaczą, że jak pies jest stary, to po co go leczyć, jak zwierzak to sama skóra i kości to nie jest zagłodzony, tylko ma anoreksję... Trzeba też powiedzieć, jak niebezpieczne i przykre bywają interwencję dla inspektorów. Wielokrotnie są obrażani, atakowani przez oprawców zwierząt, którzy wykazują agresję w stosunku do ludzi i zwierzaków.

Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. To my reprezentujemy w sądzie pokrzywdzone zwierzęta w charakterze pokrzywdzonych lub oskarżycieli posiłkowych i walczymy o sprawiedliwy wyrok w ich imieniu. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne.

Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt! Teraz kwota ponad 30 tysięcy złotych wydaje się nam nie do udźwignięcia.

Dlatego na tej zbiórce serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc. Cały zebrany dochód przeznaczymy na spłatę faktur w kwocie 30000 zł. Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, którzy nas potrzebują!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe i pomoc, tylko razem jesteśmy w stanie coś zdziałać!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 86 osób
3 862 zł (12,87%)
Brakuje jeszcze 26 138 zł
Adopcje