Czy konie Ktosiowa otrzymają pomoc?

7 days left
Supported by 916 people
38 040 zł (63,4%)
To reach our goal: 21 960 zł
Donate

Started: 03 March 2021

Ends: 21 June 2021

Nikt nie przewidział tego, co się wydarzyło… Zadajemy sobie pytanie, czy można było tego uniknąć? Tak, wystarczyło udać, że nie widzimy i nie słyszymy....

Nie reagować na wołanie o pomoc. My pełne wiary w ludzi, że pomogą, że będą z nami. Dziś jednak okazało się, że tak nie jest. Trudno się przebić małej Fundacji, trudno ją zauważyć, ale w naszym Azylu są zwierzęta, które KTOŚ wreszcie musi zauważyć.

Z otwartymi sercami interweniowałyśmy tam, gdzie była potrzebna pomoc.

Dziś na naszych twarzach maluje się blady odcień przerażenia, gdy patrzymy w przyszłość.

Czyżby nasze marzenia, nasze działania rzeczywiście były jedynie nic niewartym snem marzyciela, który chciałby wywalczyć choć odrobinę sprawiedliwości i radości w tym przepełnionym znieczulicą i okrucieństwem świecie?

Potrzebujemy pomocy w tej nierównej walce. Potrzebujemy towarzyszy broni. Teraz stajemy przed Wami i prosimy pomóżcie nam przetrwać. Nie mamy środków, aby Azyl mógł dalej istnieć. Adopcje wirtualne oraz darczyńcy stali to zaledwie niewielki ułamek środków potrzebnych na zapewnienie godnego i bezpiecznego życia naszym podopiecznym. 

Aby zakupić balot siana potrzebne jest 85 zł, a wystarcza on na zaledwie na pół dnia. Są także konie, stale przyjmujące leki. Stały koszt leczenia Eryka wynosi 120zł każdego miesiąca. Jest to jeden z wielu wydatków niezbędnych, by uratowane konie wciąż mogły cieszyć się życiem. Jedno kucie ortopedyczne to koszt ok 500- 900 zł, mamy cztery konie, które wymagają specjalistycznego podkuwania. 

Jeśli nie uzbieramy środków na kolejne miesiące życia tych koni, to Azyl będzie zagrożony. Niestety zniszczą nas zobowiązania... Bezpieczny dom tych koni runie niczym domek z papierowych kart.

Prosimy Was o pomoc.

Dla wielu z nas 8 zł to zaledwie kawa i ciastko, a dla koni to kostka siana, posiłek na który czekają. Dla człowieka 20 zł to zaledwie kropelka wydatków na życie, a dla tych koni to np. 15 kg otrębów pszennych. Za 30 zł kupimy już 30kg wysłodków buraczanych tak bardzo potrzebnych szczególnie naszym staruszkom. Za 50 zł konie dostaną 1 litr minerałów i 5 kg witamin, które dodajemy tym słabszym koniom.

Pod prawną opieką Fundacji jest ponad 50 koni, za które odpowiadamy, a pod bezpośrednim patronatem mamy 30 koni.

Czujemy ciążące na nas brzemię ogromnej odpowiedzialności. To jednak nie koniec. U naszych bram ustawia się długa kolejka istot wciąż mających nadzieję na lepszy los i uniknięcia tragicznej śmierci. Niestety taki jest nasz świat – wciąż okrutny, bezwzględny i nieoszczędzający najsłabszych. Dopóki ludzie będą krzywdzić zwierzęta, dotąd my nie zakończymy swej misji. Bo cóż to byłby za świat, gdybyśmy świadomi całego tego cierpienia nie zrobili nic, by zapobiec tragedii tych niewinnych istot?

Nie mamy żadnych zapasów żywności i oszczędności. Dlatego wołamy o pomoc. Musimy nakarmić zwierzęta. Musimy dla nich utrzymać ten Azyl. To ich dom oraz to, co zyskały najcenniejsze, czyli życie i bezpieczeństwo.

Prosimy, pozwólcie nam dalej walczyć. Wasz niewielki gest daje nadzieję, że kostucha nie trafi przedwcześnie do żadnego z naszych koni, a wśród uratowanych swoje szczęście na świecie będzie mogło odnaleźć więcej skreślonych przez los końskich duszy.

Losy naszych podopiecznych mozna sledzić na naszej stronie FB Fundacja Ktoś warto kochać warto pomagać ❤️ W razie pytań prosimy o kontakt: ktos@fundacjaktos.org 

Zbiórka zabezpiecza najpilniejsze wydatki na najbliższe cztery miesiące. Zakup jedzenia, bo to najważniejsze i leczenie koni chorych, czyli leki, suplementy i rehabilitacja.  

Supporters

Loading...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
38 zakończonych zbiórek
7 days left
Supported by 916 people
38 040 zł (63,4%)
To reach our goal: 21 960 zł
Donate