❗️Umierał z głodu i wyczerpania przy drodze

Closed
Supported by 238 people
6 735 zł (134,69%)

Started: 22 January 2020

Ends: 27 January 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Szanowni Państwo,Przyjaciele,Darczyńcy pięknie dziękujemy za tak niesamowity odzew za tak hojną pomoc jestesmy ogomnie wzruszone Państwa wrażliwością i zainteresowaniem dla tego wyniszczonego psa. Kwota  jaka się uzbierała dla podhalana Bronka wystarczy na operacje oczu, na zabieg stomatologiczny, kontrolne badania krwi i supelmenty diety.

Mamy nadzieję,że wyraża Państwo zgodę abyśmy nadwyżkę z ubieranej kwoty przeznaczyli  na pokrycie kosztów badania  rezonansu magnetycznego dla wyrzuconego przy ruchliwej trasie małego kundelka Czesia u którego stwierdzono guza mózgu oraz na inne psy specjalnej troski wymagające specjalistycznych badań, leczenia.

Jednocześnie informujemy,że pies w typie podhalana,którego nazwaliśmy Bronek nabiera sił, ma apetyt, leczymy uszy,stan zapalny oczu i rany na łapach jest lepiej :)

DZIĘKUJEMY

Dostaliśmy zgłoszenie, że na skraju lasu siedzi okropnie chudy, poraniony pies i pilnuje starych worków ze śmieciami. To cień psa, szkielet,  który nie miał siły iść. Na obu przednich łapach ma głębokie rany, prawdopodobnie na coś się nadział. Pies kompletnie zrezygnowany, bez sił, siedział pod tym lasem bezradnie i czekał na koniec...

Po zabraniu do schroniska psiak zjadł odrobinkę jedzenia (musimy stopniować dawkowanie karmy), a potem zwinął się w kłębek i zasnął głęboko...

Raport z wizyty u lekarza: psiak jest zagłodzony, waży tylko 27 kg(!), znaczne zaniki mięśniowe, ma entropium w obu oczach do operacji, pościerane, połamane zęby z odsłoniętymi nerwami, bardzo zaawansowany kamień na trzonowcach - do usunięcia. Inwazja pcheł, zainfekowane uszy. Z badań krwi - silna anemia. Brudny, cuchnący z dredami, bardzo zły stan okrywy włosowej.

Rany na łapach zostały oczyszczone, dostaje antybiotyk i hemovet. Karmimy chłopaka 6 razy dziennie małymi porcjami, czasem dodajemy troszkę ryżu, czasem żółtko, żeby żołądek przyzwyczaił się znowu do pracy i nabierał sił.

Pomimo tego co przeszedł, psiak jest ufny i bardzo wdzięczny. Kiedy do niego przyszliśmy, przerwał jedzenie przysmaczka, żeby podejść na głaskanie. Wierzymy, że będzie wspaniałym, pięknym zwierzakiem, który zachwyci każdego, ale na razie czeka go długie odkarmianie, a potem operacje.

Gmina nie partycypuje w kosztach leczenia, na jego utrzymanie dostajemy 270 zł miesięcznie plus jednorazowo za przyjęcie 280 zł. Wszystko poszło już na specjalistyczną karmę i saszetki reconvalescent dla wyniszczonych zwierząt plus wizyta lekarska i badania. Prosimy o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na zabiegi i dalsze kontrole. Faktury zostaną oczywiście wstawione, podobnie jak zdjęcia psiaka w czasie dochodzenia do siebie.

Za okazane serce, bardzo dziękujemy!

Bronek/Bronson pilnie potrzebuje dobrej karmy.

https://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu/royal-canin-convalescence-support-proszek.2337.html

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/wolf_of_wilderness/pakiety_probne/477377

https://zooart.com.pl/product-pol-23414-Wiejska-Zagroda-Indyk-z-Jagniecina-9kg-kurze-serca-80g-GRATIS.html?selected_size=uniw&gclid=Cj0KCQiApaXxBRDNARIsAGFdaB9OnXY0mg57lDXs28eLbGaOr9-Dx2KpjI3GtaYwKf56BbH1kf_MDzAaAuETEALw_wcB

Chcesz sam zakupić karmę dla Bronka uprzejmie prosimy o przesyłanie jej na adres: Schronisko Fundacji Ostatnia Szansa,

Boguszyce Małe 25,

96-200 Rawa Mazowiecka,

tel. 509 201 457 lub 513 430 207.

Supporters

Loading...

Organizator
1 aktualna zbiórka
11 zakończonych zbiórek
Supported by 238 people
6 735 zł (134,69%)