Na życie bez bólu dla Sumika!

Closed
Supported by 23 people
2 700 zł (100%)

Started: 20 September 2021

Ends: 20 December 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Ogródki działkowe pod Poznaniem. Dokarmiany przez karmicielkę kot znika na dwa tygodnie, po czym pojawia się potwornie wychudzony z raną na głowie. Okazuje się, że pod krwawiącą raną jest wgniecenie czaszki, a oko zachodzi już bielmem.

Z trudem udaje się chłopaka złapać. Na wizycie weterynaryjnej dowiadujemy się, że to dorosły ok. 10-letni, niekastrowany kawaler, wyniki krwi średnie: wysoki mocznik, nadżerka na języku, do tego niepokojący świst i wyciek w nosie.

Zalecone antybiotyki nie pomagają, zapada więc decyzja o rynoskopii i kastracji w jednym znieczuleniu. Po kolejnej wizycie mamy pełen obraz: w nosie toczy się przewlekły stan zapalny, nieleczony latami, atrofia nozdrzy. Niestety kastrację trzeba było przełożyć, ponieważ przy wstępnym badaniu okazało się, że Sumik ma stulejkę pod napletkiem, stan zapalny i częściową samo amputację prącia. Kot opuszcza gabinet z cewnikiem i oczyszczoną raną. Niestety po zdjęciu cewnika Sumik się zatkał i rozpoczął się koszmar, który trwa do dziś. Przez kolejne miesiące walczymy z ciągłymi stanami zapalnymi i krwiomoczem. Sumik jest poddawany ciągłej antybiotykoterapii - bezskutecznej. Do tego dochodzą codzienne kroplówki podskórne. Lekarz prowadzący wyczerpał już wszystkie możliwe sposoby pomocy i pojawiło się widmo uśpienia bądź zatrucia mocznikiem... A przecież to taki cudowny kot, z dzikuska zmienił się w przytulasa tak bardzo kochającego człowieka.

Na szczęście się nie poddaliśmy i pojawiła się nadzieja – operacja, która pozwoli Sumikowi cieszyć się kocią emeryturą bez bólu! Jej koszt jest powalający - ok. 2000 zł, dochodzą do tego wizyty kontrolne i opieka pooperacyjna. Nie możemy się teraz poddać, musimy zawalczyć o komfort i zdrowie Sumika, który już tak wiele przeszedł.

Supporters

Loading...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
85 zakończonych zbiórek
Supported by 23 people
2 700 zł (100%)