Uratować 20 kotów

Closed
Supported by 27 people
985 zł (32,83%)

Started: 24 June 2020

Ends: 10 October 2020

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Na sterylizację czekają koty z ogródków działkowych, przybłąkańce przy domkach, koty z huty, kopalni, z piwnic. Koty niczyje, więc koty nas wszystkich.

Niestety skończyły się nam gminne środki na sterylizację kotów. W ostatnich miesiącach dzięki dotacji bytomskie koty sterylizowane były ze środków gminy, kotki z okolicznych miast oraz leczenie wszystkich pokrywaliśmy z własnych środków. Na sterylizacje w lipcu już nie mamy, a kolejka kotów oczekuje na zabiegi. 1% podatku jeszcze nie spływa.

Jeśli odmówimy sterylizacji – koty rozmnożą się - będzie ich jeszcze więcej, koszty sterylizacji kolejnego pokolenia, ich leczenia i karmienia wzrosną razy ilość kociąt, która przeżyje. Ludzie, którzy zwracają się do nas o sterylizację, mówią zwykle, że stać ich na karmienie 1-2 kotów, ale już nie 8 czy 10 i trudno im się dziwić...

Jeśli nie wysterylizujemy tych kotów, to o większości nieszczęść po prostu się nie dowiemy, bo nie odnajdziemy każdego chorującego i umierającego kociaka.

Koty rozmnażają się kierowane instynktem, nie myśląc w chwili uniesień o tym, gdzie urodzą się ich dzieci i jaki los je czeka. Niestety odkąd koty żyją w ścisłym związku z ludzką cywilizacją, korzystają z dokarmiania, to nie jest już sprawa „natury”. To nasza sprawa.

Wszystkim nie pomożemy, ale sterylizacja ma tę przewagę nad innymi formami pomocy, że pomaga kotom ”systemowo”, bo zapobiega kolejnym pokoleniom bezpańskich zwierząt.

Dzięki ograniczeniu populacji kolejne koty nie umrą, te wysterylizowane będą miały lepszą odporność, więcej jedzenia, będą po prostu mogły cieszyć się życiem i polować na gryzonie, a nie żyć trybem od ciąży do ciąży w nieustannym stresie i wychudzeniu.

Mamy już dość tych historii, że „były młode, ale kotka je wyniosła” (i słuch o nich zaginął, pewnie umarły gdzieś po cichu), „ona chodzi z brzuchem, ale kociąt nigdy nie wyprowadza” (to, co się z nimi dzieje?), „pani tu lisy kociaki zjadają”. Szczęśliwcy, którzy przeżyją i dostaną pomoc trafiają do nas w takim stanie...

To się nie musi wydarzać!

Prosimy - pomóżcie nam zmienić świat kolejnych kotów...

Supporters

Loading...

Organizator
1 aktualna zbiórka
71 zakończonych zbiórek
Supported by 27 people
985 zł (32,83%)