Czas zmienić oblicze schronisk dla zwierząt w Polsce❗Działamy!

12 days left
Supported by 142 people
3 816,87 zł (7,63%)
To reach our goal: 46 183,13 zł
Donate

Started: 04 May 2019

Ends: 04 August 2019

Fundacja Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej oraz wolontariusze działający w schronisku, zwracają się z gorącym apelem o pomoc dla psów przebywających w  Chrcynnie.

Dawniej wiele złego działo się w tym miejscu, ale dzisiaj to już inne schronisko. Prężnie działający wolontariat jest tam mile widziany, adopcje dzięki nim są bardzo dobre, a psy mają ciągły kontakt z człowiekiem.

Nie zmienia to jednak faktu, że Chrcynno jest schroniskiem bardzo biednym. Pobyt psów jest opłacany tylko ryczałtowo. To nie wystarcza na zabezpieczanie wszystkich  potrzeb.

Wiele psów jest przez schronisko utrzymywanych latami, po 10–12 lat, ze względu na słabą adopcyjność i spore oddalenie od większych ośrodków miejskich. W schronisku przebywają obecnie (nie licząc nowych „nabytków”), w większości psiaki starsze: 7-13 letnie lub o długim stażu pobytu. Takie psiaki ze względu na wiek, stan zdrowia lub wieloletni pobyt w schronisku, potrzebują bardziej delikatnej, specjalistycznej karmy, mniej bogatej w tłuszcze, nie zawierającej obciążającego wątrobę, często zawierającego sterydy drobiu.

Chcemy się obecnie skupić na najważniejszych potrzebach tych psów:
- zakup dobrej jakości karmy bytowej,
-zakup specjalistycznej karmy weterynaryjnej dla staruszków i psów chorych,
- zabezpieczenie przeciwko pasożytom: kleszczom, pchłom, pasożytom układu pokarmowego.

Chcąc uczciwie przedstawić Państwu potrzeby,  doliczyliśmy się ok. 40 psów, które potrzebują specjalistycznej karmy, czy wręcz diet weterynaryjnych. Do tej ilości dochodzi ok. 30-40 psów, które potrzebują dobrej karmy bytowej.

Liczymy, że aktywnie włączycie się Państwo w tę pomoc. Marzymy, aby ta zbiórka  była początkiem. Chcemy, aby te psy miały godne życie, dlatego apelujemy o pomoc i hojność.

Informujemy też wszystkie osoby zainteresowane, że można się zgłaszać do wolontariatu i adoptować któregoś z psiaków. Kontakt jest do osoby, która  pracuje, więc w przypadku zainteresowania adopcją prosimy o telefon lub SMS. / Maria: 606 456 174

Supporters

Loading...

Organizator
1 aktualna zbiórka
37 zakończonych zbiórek
12 days left
Supported by 142 people
3 816,87 zł (7,63%)
To reach our goal: 46 183,13 zł
Donate