Budka dla kota

Supported by 222 people
1 085 zł (72,33%)

Started: 20 October 2015

Ends: 18 January 2016

AKCJA BUDKA DLA KOTA - PODSUMOWANIE


Pierwsza edycja naszej zbiórki zakończyła się 18 stycznia - i przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Z wnioskowanej przez nas kwoty 1500 zł zebraliśmy 72 % czyli 1085 zł. Ponieważ nigdy wcześniej nie organizowaliśmy takiej akcji - jesteśmy zaskoczeni wspaniałym odzewem ludzi dobrej woli, którzy wsparli tarnogórskie koty. Zakupiliśmy 5 drewnianych budek. Dwie pierwsze stanęły na jednym z osiedli, dwie kolejne w lesie przy zalewie, jedna powędrowała do opiekunki 10 kotów, które mieszkają na granicy ogrodu i terenów byłej jednostki wojskowej. Przetestowaliśmy także duże pudło styropianowe, z którego zrobiliśmy koci domek. Powędrował on do ogródków działkowych, gdzie od lat pewna Pani dokarmia kocią gromadę. Za resztę pieniędzy zakupiliśmy kocie puszki oraz suchą karmę.

Zakupy budek rozpoczęliśmy już w październiku, niestety dwie pierwsze budki przyszło nam w styczniu zabrać z osiedla po skargach lokatorów i interwencji administracji. Całe nieszczęście polegało na tym - że w budkach mieszkała już kocia rodzinka a był to okres intensywnych mrozów. Mimo interwencji karmicielki koty przeniosły się w inne miejsce.

Pozostałe budki jak na razie stoją nienaruszone. Wiemy, że koty chętnie z nich korzystają. Pragniemy także podkreślić, że zwierzaki, którymi opiekują się tarnogórscy karmiciele są na bieżąco sterylizowane.

Jeszcze raz dziękujemy za zainteresowanie i pomoc dla futrzaków.

Zachęcamy także do organizowania własnych budek i pomagania czworonogom - wystarczy dobry pomysł, trochę serca i zainteresowania a czasami po prostu uchylone okienko piwniczne. Oswojone koty łatwiej wtedy wysterylizować a przy okazji nie martwić się towarzystwem myszy i szczurów w piwnicach i przy śmietnikach.


 

Supporters

Loading...

Supported by 222 people
1 085 zł (72,33%)