Czarna rozpacz! Stare psy będą bezdomne! Zbiórka na dom dla Wzruszaczy

Closed
Supported by 2 300 people
115 080 zł (95,9%)
Adopcje

Started: 14 September 2023

Ends: 07 January 2024

Hour: 23:59

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Czarna rozpacz nie jest specjalnością tego domu, ale nawet tutaj podpełza podstępnie, gdy Wzruszacze tracą dach nad głową. Zbiórka na nowy dom jest kontynuacją poprzedniej, na której uzbieraliśmy około 36 tys.

Podopieczni naszej fundacji, zwani Wzruszaczami, to psy stare i bardzo stare, wszystkie po bardzo ciężkich przejściach. Od pięciu lat mieszkamy z nimi na wielkim (szczęśliwie własnym i starannie ogrodzonym) terenie, gdzie mogą cieszyć się swobodą i odnajdują radość życia.

Bezpieczny do tej pory dach nad głową zapewniała im przestronna, lecz stareńka, bo prawie stuletnia drewaniana chata, którą nazywamy pieszczotliwie Rezydencją. Wyremontowaliśmy ją, na ile się dało, by staruszki żyły wygodnie. Niestety, wiek i eksploatacja wyczerpały ją doszczętnie - krokwie dachowe są w opłakanym stanie, ściany z bali zmurszałe i przeżarte przez korniki, sufit przecieka, w drewnianej podłodze pojawiają się dziury. Dziury bardzo niebezpieczne, bo pod spodem znajduje się piwniczka. Dom ma drewniany "fundament", który się realnie rozsypuje i to stwarza ogromne niebezpieczeństwo.

Przeniesienie starych, schorowanych Wzruszaczy do kojców i bud jest wykluczone. Nie trzeba tłumaczyć, że to psy, które muszą mieć swojego człowieka na wyciągnięcie łapy przez całą dobę, muszą być przytulane, utulane i zasypiać bezpiecznie na swoich łóżkach.

Aby zapewnić staruszkom bezpieczne życie, do którego są przyzwyczajone, musimy kupić niewielki domek mobilny, to najszybsze i najtańsze rozwiązanie, bo tego typu domki nie potrzebują pozwolenia na budowę. We własnym zakresie (czyli bez kosztów robocizny) doprowadzimy wodę i prąd, małe szambo, ocieplimy domek wełną mineralną.

Suma, którą mamy nadzieję zebrać, pozwoli kupić dom, wyposażyć w niezbędne sprzęty, doprowadzić instalacje. Bardzo prosimy o pomoc, nie możemy zawieść blasku i ufności bijących z psich oczu!

Załączniki

Supporters

Loading...

Organiser
1 actual cause
23 ended causes
Supported by 2 300 people
115 080 zł (95,9%)
Adopcje