Celestyniaki dla klimatu - klimat dla Celestyniaków

Supported by 315 people
17 637 zł (9,79%)
To reach our goal: 162 363 zł
Donate

Started: 06 December 2020

Ends: 01 May 2021

Szczególne podziękowania dla firmy Inter Energia S.A. należącej do grupy NDI, która dokonują wpłaty na zbiókę przybliżyła nas  w realizacji projektu.

Dziękujemy za wsparcie naszego pomysłu i pomoc naszym podopiczenym!!! 

Kochani, mamy szansę jako pierwsze schronisko w Polsce wybudować własną minielektrownię, dzięki której zyskamy zieloną energię na potrzeby Celestyniaków! Dzięki panelom fotowoltaicznym uzyskamy bezpłatną energię elektryczną dla Schroniska. Umożliwi nam to:

- ogromne oszczędności przez kilkadziesiąt lat;

- ogrzanie boksów dla staruszków oraz innych psów, które bardzo źle znoszą ujemne temperatury;

- ogrzanie, oświetlenie i funkcjonowanie biura, budynku gabinetu weterynaryjnego, sali operacyjnej, szpitala oraz nowej kociarni;

- zmniejszenie emisji CO2 o nawet 30 ton rocznie!, co jest niezwykle ważne w związku sąsiedztwem Otwocka, który co roku bije rekordy w alarmie smogowym.

Co roku do naszego schroniska trafia blisko 0,5 tysiąca zwierząt, niejednokrotnie w ciężkim stanie. Oszczędności wynikające z własnej minielektrowni pozwolą nam na niesienie pomocy jeszcze większej liczbie psów i kotów, i to przez kilkadziesiąt kolejnych lat.

Projekt budowy i uruchomienia instalacji fotowoltaicznej prowadzony będzie przez firmę Green Solar sp. z o.o pod nadzorem firmy Elektra S.A., która od wielu lat z powodzeniem działa na rynku energii. Już teraz nasze Schronisko otrzymało wsparcie od firmy Elektra w postaci energii elektrycznej za 1 zł! Umowa będzie obowiązywać do czasu uruchomienia paneli słonecznych. Dodatkowo firma ta zapewni nam bezpłatne wsparcie techniczne i prawne całego projektu :) 

Niestety mimo tak znaczącego wsparcia, koszt inwestycji dla Schroniska będzie ogromny. Musimy we własnym zakresie wyremontować dach, który obecnie jest w opłakanym stanie. Remont przyniesie natomiast dodatkowe korzyści - przywrócimy do funkcjonowania pomieszczenia, które obecnie ze względu na zły san techniczny zostały wyłączone z użytku. Powstaną tam ogrzewane pokoje dla psich seniorów, psów w trakcie rekonwalescencji czy szczeniąt. 

Obecnie bardzo brakuje nam pomieszczeń do długotrwałej rekonwalescencji, nasz szpitalik przy ogromie potrzebujących zwierząt, jakie do nas trafiają niejednokrotnie pęka w szwach. 

Kwota 180 tys. złotych to koszt remontu dachu, wzmocnienie go pod montaż fotowoltaiki oraz zakup paneli elektrycznych. Bardzo nam na tym zależy, ponieważ w perspektywie lat kwota ta zwróci się nam a nasze psiaki zyskają niesamowity komfort i namiastkę ciepłego domu. 

Zostań Świętym Mikołajem dla Celestyniaków, przyczyń się do poprawy jakości życia porzuconych zwierząt, i pomóż nam chronić środowisko naturalne dla siebie i przyszłych pokoleń!

Kwota jest ogromna, ale wierzymy że małymi kroczkami uda się nam ją uzbierać. Dla 25 najbardziej hojnych darczyńców firma Elektra przygotuje indywidualną propozycję kontraktu na bardzo korzystnych warunkach :) 

Supporters

Loading...

Supported by 315 people
17 637 zł (9,79%)
To reach our goal: 162 363 zł
Donate