Tor Sprawnościowy dla Psich Superbohaterów

Stelmet Zielona Góra
organizator skarbonki

Nikt nie rodzi się superbohaterem. Zdobycie odpowiednich umiejętności wiąże się z latami nauki i poświęceń.

Fundacja IRMA buduje obecnie tor sprawnościowy dla psów ratowniczych, który pozwoli na wyszkolenie Jednostki Poszukiwawczo Ratowniczej IRMA – i na ten właśnie cel zbieramy.

Znaczną część budowy jest już jest opłacona, brakuje już tak niewiele... Liczymy, że z Waszą pomocą zbierzemy tę kwotę i niedługo fundacja będzie mogła rozpocząć szkolenie pierwszego pokolenia psów ratowniczych i ich opiekunów oraz skupić się na kolejnych zadaniach.
 

Tor sprawnościowy umożliwia trening i przygotowanie psa do pracy w trudnych warunkach – pies nabiera pewności siebie, odwagi, zwinności, uczy się poruszać na wysokości i po podłożu ruchomym.
 

Czym będzie zajmować się Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza IRMA?

Zespoły pies - przewodnik będą wspierać służby takie, jak Straż Pożarna w poszukiwaniach żywych osób np. pod gruzami, w zgliszczach, na terenach katastrof (poruszanie się w takim terenie jest trudne i niebezpieczne, dlatego do treningów niezbędny nam jest odpowiednio skonstruowany tor treningowego). Będziemy także wspomagać poszukiwania osób zgłoszonych jako zaginione w terenach otwartych.


Dlaczego mam wybrać właśnie tę skarbonkę?

Powód pierwszy – altruistyczny:

Dlatego, że możesz uratować komuś życie. Szybka akcja ratownicza może pozwolić na odnalezienie osoby i udzielenie jej pomocy zanim będzie za późno.

Powód drugi – egoistyczny:

A dlaczego wykupujesz ubezpieczenie samochodu? Na wszelki wypadek. Nigdy nie wiesz (i nie życzymy Ci tego) czy ktoś, kogo znasz, bądź Ty sam, nie znajdzie się w sytuacji kryzysowej. Wówczas na pewno będzie Ci zależało na zaangażowaniu najlepiej wyszkolonych ratowników. O ich szkolenie trzeba zadbać wcześniej.


Kilka interesujących faktów na temat psów ratowniczyc

  1. Wierz lub nie, psy ratownicze mają swoje specjalizacje (jak TOPR czy WOPR) – przykładowo mogą być szkolone do poszukiwania konkretnej osoby na podstawie jej zapachu, do odnajdowania osób żywych, do pracy na śniegu (psy lawinowe).
  2. Podczas poszukiwania zaginionej osoby, jeden zespół ratowniczy (zespół tworzy dwóch osobników na przeciwległych końcach smyczyJ) potrafi wykonać pracę 100-150 osób, do tego w krótszym czasie (pies wyczuje człowieka z odległości prawie kilometra a Ty?).
  3. Nie ma technologii, która dorównałaby możliwościom psów w trakcie przeszukiwania gruzowisk i terenów po katastrofach – są odważne, mogą wcisnąć się w miejsca nam niedostępne, a ich węch sięga dalej niż kamery termowizyjne.
      Przyszli psi ratownicy i koszykarze Stelmetu zachęcają do pomocy!

Wsparli

50 zł

Anonymous

Trzymam kciuki za powodzenie tej wspaniałej akcji!!
2 zł

Anonymous

10 zł

Anonymous

oby udało się jak najszybciej
5 zł

Anonymous

Powodzenia:)
20 zł

Anonymous

Dawać, dawać!
100 zł

Anonymous

:)

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
19%
327 zł Supported by 10 people CEL: 1 700 ZŁ