Pomóżcie zabezpieczyć zwierzaki przed niebezpiecznymi kleszczami!

Closed
Supported by 14 people
110 zł (15,71%)

Started: 13 June 2016

Ends: 13 September 2016

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Fundacja ma pod swoją opieką blisko 100 zwierząt, zarówno kotów, jak i psów. Zdecydowana większość z nich pochodzi z interwencji, zostały odbierane dotychczasowym właścicielom za złe traktowanie. Część z nich nigdy nie była u lekarza weterynarii.


 

Trafiają do nas zapchlone i zarobaczone do granic możliwości. Pierwszym krokiem, który należy poczynić na drodze do lepszego życia jest zabezpieczenie ich przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Dopiero wtedy możemy podejmować dalsze leczenie, szczepienia, kastrację i szukanie domu.

Potrzebujemy zakupić obroże przeciw pchłom i kleszczom oraz preparaty w sprayu, które są o wiele praktyczniejsze w przypadku szczeniąt i kociąt. Skuteczne w tym roku są zarówno preparaty zawierające w swoim składzie permetrynę (tylko dla psów) oraz fipronil (zarówno dla psów, jak i kotów). Zależnie od zebranej kwoty podejmiemy decyzję, które z tych środków zakupimy, gdyż oprócz ceny różnią się także długością działania.

Potrzebujemy także zakupić środki na odrobaczanie psiaków i kociaków, zarówno naszych nowych podopiecznych, jak i tych, którzy są już od dłuższego czasu w domach tymczasowych. Ze względu na to, że odrobaczanie należy przeprowadzać mniej więcej raz na 3-4 miesiące, koszty są niestety dość wysokie.Tylko dzięki Wam i Waszemu wsparciu możemy nadal działać i ratować kolejne zwierzaki. Już nieraz pokazaliście, że można na Was liczyć. Pomóżcie i tym razem, gdyż nie ma nic cenniejszego niż szczęśliwe, zdrowe mordki!

Supporters

Loading...

Supported by 14 people
110 zł (15,71%)