Ratujemy niepełnosprawnego rysia z ZOO przed śmiercią!

Closed
Supported by 424 people
9 958 zł (108,23%)

Started: 11 February 2019

Ends: 31 March 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Kochani, kolejny raz zwracamy się do Was o pilną pomoc. Tym razem o ratunek prosi kaleki ryś. Kot, któremu ze względu na stan zdrowia, odmówiono prawa do życia. Z jednego z prywatnych europejskich ogrodów zoologicznych dotarła do nas pocztą pantoflową informacja o nastolatku rysia, który pomału wchodzi w okres dojrzewania, więc stanie się rywalem dla swojego ojca.

Wielu z was powie „zwykła kolej rzeczy”. Niestety, nasz bohater od początku stoi na przegranej pozycji, ponieważ urodził sie bez części tylnej nogi. Czy pozwolimy, aby taka błahostka była powodem eutanazji zwierzaka, który dopiero poznaje świat? Niestety taka przyszłość staje się coraz bardziej realna. Problemy z łapą nasz kocur ma od urodzenia, więc został wykluczony z programów zwiększających liczebność rysi.

Żaden ogród zoologiczny nie chce kalekiego rysia, gdyż jest to zwierzę nieekspozycyjne ze względu na swoje kalectwo. Czy pozwolimy, aby koci nastolatek zakończył swoje życie z tak banalnego powodu?

Ze swojej strony zrobimy wszystko, by tak się nie stało. Na chwilę obecną uzyskaliśmy  wstępną zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na przyjęcie rysia pod jednym warunkiem: woliera. Jeden warunek, a niestety sami mu nie podołamy. Potrzebujemy pomocy. Ryś, pomimo problemów z łapą, w pełni korzysta z kociego życia, więc potrzebuje domu, który będzie spełniał wszystkie jego potrzeby oraz wymagania Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wierzę, że i tym razem wspólnie nie pozwolimy na najczarniejszy scenariusz i uda nam się wspólnie stworzyć dla kocura najlepszy dom. Dom, w którym nie będzie ciągłego zagrożenia ze strony silniejszych samców, dom w którym nie usłyszy nigdy więcej eutanazja… Dajmy mu wspólnie możliwość dorośnięcia i prowadzenia spokojnego życia w najlepszych warunkach. Pilnie potrzebne są środki na budowę, wymaganej przepisami, woliery dla kalekiego Rysia. Mamy miejsce, ale nie dysponujemy środkami finansowymi, aby ją zbudować.

Prosimy Was, nie bądźcie obojętni na jego los. Kalectwo nie powinno być powodem, aby pozbawić go życia. W Was jedyna nadzieja.

Supporters

Loading...

Supported by 424 people
9 958 zł (108,23%)