Zamiast emerytury w rzeźni

Closed
Supported by 73 people
1 782,78 zł (1,83%)

Started: 04 February 2013

Ends: 31 May 2013

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Życie konia można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, kiedy jest „użyteczny” dla właściciela i spełnia swoją rolę – ciężko, z wielkim oddaniem pracuje na rzecz człowieka, nie oczekując żadnej nagrody. Drugi, kiedy przestaje być potrzebny  i staje się ciężarem. Do tego, jakże kosztownym!

Konie, które nie mają szczęścia, trafiają do rzeźni i ich los kończy się na talerzu w postaci kotleta. Szczęściarze trafiają, m.in. do Korabiewic. Obecnie w schronisku jest 18 emerytów. Znalezienie im domów adopcyjnych będzie bardzo trudne, ponieważ nie są to zwierzęta domowe, jak pies czy kot, na dodatek „z przeszłością”.

Nasze konie są po przejściach, jednak kochają życie i kochają człowieka! Garną się do wolontariuszy, szukając po ich kieszeniach jabłek i marchewek. Choć tyle złego spotkało ich ze strony człowieka, nie widać,  aby chowały jakąkolwiek urazę! Są szczęśliwe, towarzyskie i wiecznie głodne uczuć. Aby mogły cieszyć się tą sielanką, potrzebne są, niestety, pieniądze na ich utrzymanie.

Każdego dnia na jednego konia wydajemy:
4,5 zł na siano
6,5 zł na słomę
2 zł na owies
do tego trzeba doliczyć koszty opieki weterynaryjnej, kowala, oraz codziennie wymienianej podściółki. Miesięczny koszt utrzymania jednego konia w Korabiewicach wynosi ok 450 zł. Aby nasze konie mogły wieść „wesołe życie staruszka”, na cały 2013 rok potrzebujemy 97.000 zł.

Supporters

Loading...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Supported by 73 people
1 782,78 zł (1,83%)