Na siano dla uratowanych kóz i owiec. Dorzuć im grosik!

left
Supported by 184 people
3 457 zł (49,38%)
To reach our goal: 3 543 zł
Donate

Started: 24 January 2019

Ends: 24 April 2019

Fundacja Centaurus od blisko 13 lat ratuje zwierzęta. I choć naszą główną działalnością są konie, w miarę możliwości staramy się wspierać wszystkie zwierzęta w potrzebie. Nieraz bywa, że będąc u handlarza, widzimy ściśnięte gdzieś w kącie, jak zbędne przedmioty, owieczki czy kozy - też czekające na ubój. To zwierzęta, o które nigdy nikt się nie upomina. Zapomniane przez świat i ludzi. Niemające imion, swoich historii ani zbiórek na ratowanie życia. Są traktowane jak jeszcze żywe kawałki mięsa.

Ich życie to koszt kilkuset złotych. Ciężko przejść obojętnie koło nich i zapomnieć. Udawać, że się nie widziało. Nieraz zabierając konia, kupowaliśmy również takie niechciane zwierzęta. Czasem też zgłaszają się do nas prywatne osoby, które życie zmusiło do likwidacji gospodarstwa, a kozy, które mieli, były członkami ich stada. Jeśli mamy miejsce, takie zwierzęta też przygarniamy. Zdarza się, że dajemy dom zwierzętom odebranym interwencyjnie przez PIW. W ostatnim czasie z takiej interwencji trafiło pod nasze skrzydła kolejne 7 kóz. Zwierzaki były zagłodzone, zaniedbane, z licznymi ranami. Dziś doszły do siebie i one również są pełnoprawnymi członkami naszej zwierzęcej rodziny. Jest też u nas urodzinowy prezent - Matołek, który, gdy przestał być potrzebny do zabawy, został przywiązany sznurkiem do płotu w centrum miasta.

Nasze stado owiec i kóz bardzo się rozrosło. Kilkadziesiąt zwierząt wiedzie spokojne, bezpieczne życie. Mają swój wybieg, ciepłe wiaty, paśniki pełne siana i zapewnione śniadania i obiady. Mają, w razie konieczności, zapewnioną pełną opiekę weterynaryjną. Dbamy o nie tak samo, jak o nasze konie.

Ale utrzymanie takiego stada wiąże się dużymi kosztami. Nie mają one żadnego wsparcia. Pewnie dlatego, że to zwykłe zwierzęta gospodarskie, więc nie budzą zainteresowania.

Dziś w ich imieniu zwracamy się do Was o pomoc. Prosimy o grosiki na ich utrzymanie. Na pyszne siano i paszę, na złotą, pachnącą słomę. Na takie zwykłe, codziennie życie dla stada ocaleńców.

Za każdą złotówkę bardzo Ci dziękujemy!

Supporters

Loading...

Organizator
21 aktualnych zbiórek
85 zakończonych zbiórek
left
Supported by 184 people
3 457 zł (49,38%)
To reach our goal: 3 543 zł
Donate

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość