Harry – super pies, bardzo chce cieszyć się życiem!

Supported by 85 people
2 601 zł (57,8%)

Started: 10 February 2014

Ends: 14 July 2014

Nie można wyobrazić sobie lepszego, bardziej szczęśliwego zakończenia takiej historii, jaka spotkała Harrego.


Nasz owczarek dawno temu został adoptowany ze schroniska. Jego zadaniem było pilnowanie posesji. Miał budę i podwórko. Drugi pies mieszkał w domu, ale Harry nie. Pewnego dnia wyszedł za bramę. Nie wiemy dlaczego, pobiegł przed siebie. Biegł wzdłuż bardzo ruchliwej trasy. Kiedy opiekunowie zorientowali się, że Harrego nie ma na podwórku - minęła doba, a pies był już prawie 100 km od domu!
Ponieważ Harry biegł wzdłuż ruchliwej trasy, stało się to, co nieuniknione - potrącił go samochód. Połamany owczarek wpadł do rowu i tak spędził kolejną dobę. Gdyby przy psie nie zatrzymała się przypadkowa osoba - Harry by umarł. 

W szpitalu, dzięki chipowi zarejestrowanemu na schronisko, udało się zlokalizować opiekuna Harrego. Nie chciał leczyć psa. Zaproponował eutanazję. Lecznica zwróciła się do nas z prośbą pomoc, zostało podpisane zrzeczenie i... Rozpoczęła się długa walka o uratowanie łapy Harrego. Amputacja łapy byłaby dla dużego i ciężkiego psa bardzo niewskazana, oczywiście Harry mógłby żyć na trzech łapach, ale przecież lepiej na czterech! Harry przez 8 miesięcy mieszkał w klinice weterynaryjnej. Miał najlepszą opiekę pod słońcem. Pani doktor zrobiła absolutnie wszystko, aby uratować jego łapę.

Razem z łapą przybył Harremu dom. Dom z dwójką cudownych osób i kotem. Ludźmi, którzy na początku musieli nosić Harrego po schodach aby jego jeszcze bardzo delikatna łapka nie uległa uszkodzeniu, ludźmi, którzy wzięli tego psiaka do siebie na dobre i złe. Harry zystkał ludzi, kota i prawdziwy, ciepły, bezpieczny dom!

To wszystko mogło się stać tylko i wyłącznie dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy nam ufają i wspierają naszą codzienną walkę o poprawę losu zwierzaków, które same sobie pomóc nie mogą! 

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Supported by 85 people
2 601 zł (57,8%)